Jadwiga Staniszkis yt nowa tv
fot. youtube.com/NowaTV
Jan Odyniec - 14 Września 2018

"On nie nadaje się na prezydenta". Staniszkis miażdży Andrzeja Dudę

Jadwiga Staniszkis od kilku lat pozostaje jedną z głównych osób krytykujących obóz władzy. Jej krytyka nie omija także głowy państwa. Nie milkną echa ostatniej wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy. Do jego wypowiedzi odniosła się znana profesor, która stwierdziła, że zupełnie nie nadaje się on do swojej roli.

Jadwiga Staniszkis kiedyś popierała Prawo i Sprawiedliwość, jednak od jakiegoś czasu jest krytykiem rządu oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Teraz do tego grona dołączył prezydent Andrzej Duda, za wypowiedź o "wyimaginowanej wspólnocie". Zdaniem pani socjolog ostatnia wypowiedź prezydenta świadczy o tym, że nie nadaje się na swoje stanowisko. Ponadto profesor dodaje, że jego ponowny wybór byłby katastrofą dla Polski.

Jadwiga Staniszkis o prezydencie

Kobieta odniosła się nie tylko do słów prezydenta, ale również do jego innych zachowań. W jej ocenie to, co wyczynia prezydent jest niebezpieczne dla Polski. Jadwiga Staniszkis liczy, że jego rządy będą wyłącznie "krótką przygodą" w losach Polski. Dodaje również, że Jarosław Kaczyński powinien postawić na innego kandydata w następnych wyborach prezydenckich, by uniknąć wyżej wspomnianej katastrofy. Socjolog jest zdania, że w Prawie i Sprawiedliwości znajduje się wielu dobrych polityków, którzy mogliby zastąpić Dudę. W jej ocenie głośna wypowiedź prezydenta Dudy może bardzo poważnie zaszkodzić Polsce na Zachodzie. Kobieta jest zdania, że taki sposób odgrażania się jest "infantylny i dziecinny". Prezydentowi stawia również zarzut, że jako głowa państwa polskiego nie potrafi zdefiniować jego interesów, co jeszcze pogarsza ogólną ocenę jego prezydentury. Internauci popierają jej słowa. W ich ocenie aktualny prezydent przebił swojego poprzednika w liczbie niezręcznych wypowiedzi i komentarzy. Zaznaczają również, że mimo poważnej klęski wizerunkowej Bronisława Komorowskiego aktualne zachowanie prezydenta jest dużo gorsze.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono sensacyjną umowę, która pogrąży Andrzeja Dudę. To dlatego wygrał wybory?
  2. Brytyjczycy przerażeni, nie mogą uwierzyć! Zamach na życie królowej Elżbiety
  3. Natalia Kukulska nie może pogodzić się ze śmiercią ukochanego mężczyzny. To łamie...
Janina GossWszystkie kobiety Jarosława Kaczyńskiego [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
MEMY z okazji trzylecia prezydentury Andrzeja DudyAndrzej Duda rządzi już trzy lata. Te MEMY najlepiej podsumowują ten okres!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News