Jadwiga Emilewicz podzieliła się rozważanymi przez rząd krokami
ANDRZEJ IWANCZUK REPORTER
Agata Jaroszewska - 18 Maja 2020

Minister Emilewicz wygadała się. Powiedziała, co może stać się w Polsce po 15 czerwca

Jadwiga Emilewicz w niedzielę była gościem Polsat News i to właśnie tam odpowiedziała na bardzo ważne dla wielu Polaków pytanie. Obostrzenia stopniowo znikają z naszego codziennego życia, jednak o wciąż musimy stosować się do istotnych nakazów. Minister rozwoju, odpowiadając na pytanie zadane przez widza, powiedziała, co może stać się w Polsce po 15 czerwca. Wielu taka prognoza ucieszy.

Jadwiga Emilewicz stanowisko objęła w samym środku szalejącej epidemii koronawirusa. W tych czasach kierowanie ministerstwem nie jest najłatwiejsze, a podejmowane przez władzę kroki nie cieszą wszystkich obywateli. Znoszenie obostrzeń od dziś wchodzi w kolejną fazę, a minister wygadała się co do jednego z możliwych scenariuszy.

Noworodek pogrzebPogrzeb noworodka znalezionego w sortowni śmieci. Bardzo smutny widok, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Jadwiga Emilewicz podzieliła się rozważanymi przez rząd możliwościami

Jadwiga Emilewicz w niedzielę 17 maja, była gościem jednego z programów Polsat News. W ramach prowadzonej rozmowy wiceminister odpowiadała nie tylko na pytania dziennikarzy, ale także widzów. To właśnie udzielając odpowiedzi na jedno z takich pytań, minister Emilewicz wygadała się co do możliwego scenariusza w znoszeniu kolejnych obostrzeń. Jest to bardzo ważne szczególnie dla osób mieszkających na terenach przygranicznych. Co więcej może okazać się istotne dla branży turystycznej, ze względu na zbliżające się wakacje. Okazuje się, że Polska to nie jedyny kraj planujący podjęcie takich kroków właśnie w okolicach połowy czerwca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kobieta zaczęła rodzić.Kobieta nagle zaczęła rodzić. Chwyciła za telefon i poprosiła 10-letniego synka o niebywałą rzeczCzytaj dalej

Czy w czerwcu ponownie otworzą się granice?

- Jeśli sytuacja będzie rozwijać się w tempie nie szybszym, niż ma to miejsce teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic [...]. Rozmawiamy o takich wariantach, w których, jeżeli kraje graniczące z nami mają opanowaną sytuację epidemiczną, standardy bezpieczeństwa i higieny analogiczne do naszych i są gotowe otworzyć granice w naszą stronę, to zapewne powinniśmy stosować zasady partnerstwa i w podobny sposób traktować naszych sąsiadów - mówiła w rozmowie z dziennikarzami Polsat News, Jadwiga Emilewicz. Te słowa ucieszą na pewno wielu Polaków. Nie tylko Polska planuje taki ruch, gdyż jak powiedziała minister rozwoju takie plany snuje kilka państw europejskich. Nie zdradziła jednak, które konkretnie. Wiele zależy od przeprowadzanych pod koniec każdego tygodnia analiz zachorowań oraz zgonów.

Dzisiaj grzeje:

1. Okropna tragedia w polskim mieście. Pracownica sklepu zmarła podczas swojej zmiany, szczegóły porażają

2. Wiadomo już, kim jest syn Szumowskiego. Można się było spodziewać

Ostateczna decyzja nie zależy tylko od minister Emiliewicz

Jadwiga Emilewicz podkreśliła także, że ewentualne otwarcie granic 15 czerwca uzależnione jest od wielu czynników, a bezpieczeństwo epidemiologiczne jest prawdopodobnie najważniejszym z nich. Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Zdrowia przedstawia szefowi rządu swoje rekomendacje co do ewentualnych dalszych działań, ale to premier Mateusz Morawiecki podejmie ostateczne decyzje. Pozostaje nam jedynie na nie czekać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Zaatakowali szpital położniczy. Nie oszczędzili nawet noworodków
  3. Wiemy, co oznaczała cieszynka Roberta Lewandowskiego. Piękny gest, należą się oklaski
  4. 3-latek obserwował dom sąsiadki, jeden szczegół go zaniepokoił. Nikt nie przewidział tego, co działo się w środku
  5. 17-latka poszła do chłopaka, ale już nie wróciła. 2 tygodnie później dokonano odkrycia, nawet policjantów zmroziło
  6. Wszedł na plebanię i zaczął robić karygodne rzeczy w biały dzień. Zatrzymano go na gorącym uczynku
  7. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach

Roksana WęgielRoksana Węgiel powiedziała, jakiej swojej piosenki nie lubi. Ogromne zdziwienie dla fanówCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News