Zapadła deklaracja w temacie ponownego zamrożenia gospodarki. Emilewicz postawiła sprawę jasno

Zapadła deklaracja w temacie ponownego zamrożenia gospodarki. Emilewicz postawiła sprawę jasno Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK REPORTER

Jadwiga Emilewicz w wywiadzie dla TVN24 potwierdziła plany rządu dotyczące dalszych kroków związanych z gospodarką. Wiceminister oraz minister rozwoju postawiła sprawę jasno i z jej słów zrozumieć można, że sprawa jest już przesądzona oraz, że nie ma szans na zmianę ustalonego stanowiska. Weszliśmy właśnie w IV etap odmrażania gospodarki, a ta niezwykle mocno ucierpiała w wyniku epidemii koronawirusa.

Jadwiga Emilewicz odpowiadała na wiele niewygodnych pytań, ale w trakcie programu "Jeden na jeden" w telewizji TVN24 potwierdziła ostateczną deklarację co do ewentualnego ponownego zamrożenia gospodarki. Minister nie trafiła na najłatwiejszy do kierowania resortem czas, lecz tak jak reszta polityków utrzymuje, iż Polska świetnie sobie radzi z problemami pojawiającymi się z racji epidemii.

Znamy ostateczną deklarację Jadwigi Emilewicz co do ponownego zamrożenia gospodarki

Jadwiga Emilewicz, kierująca Ministerstwem Rozwoju, jest częstym gościem dziennikarzy, którzy pragną przekazać Polakom jak najwięcej szczegółów dotyczących działań podejmowanych przez rządzących. W czasie wywiadu w "Jeden na jeden" z ust minister padły bardzo ważne dla wielu słowa.

- Dziś mamy sytuację pod kontrolą. Nie mamy planów ponownego zamrażania gospodarki. Nie wiemy co stanie się jesienią, gdy pojawi się także wirus normalnej grypy, ale wiemy już więcej o koronawirusie. [...] Chronimy miejsca pracy w sposób bardzo skuteczny. Mamy szansę zakończyć rok z najlepszym wzrostem gospodarczym - mówiła dziennikarzowi TVN24 Jadwiga Emilewicz. Trzeba przyznać, że w czasie trwającej ciągle epidemii oraz niestabilnej sytuacji na rynkach światowych, deklaracja szefowej resortu rozwoju wydaje się niezwykle optymistyczna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zagrożenie związane z SARS-CoV-2 nie minęło

Polska powoli wraca do normalności znanej przed epidemią. Otwierają się kolejne miejsca, a rządzący wprowadzili kraj w IV etap rozmrażania gospodarki. Od jakiegoś czasu, na zupełnie nowych zasadach, możemy odwiedzać fryzjerów oraz kosmetyczki, a już jutro możliwe będzie ponowne obejrzenie filmu w kinach czy sztuki w teatrach. Według słów Jadwigi Emilewicz, rząd nie ma w planach powrotu do wprowadzonych na początku epidemii restrykcji, co dla wielu osób prowadzących biznesy może okazać się ogromnie ważną informacją. Nie można jednak zapominać, iż zagrożenie nie minęło i codziennie odnotowywane są kolejne zakażenia koronawirusem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy trzymali kciuki do samego końca. Niestety, nie żyje

2. Kobieta przeszła przez prawdziwy koszmar. Rodzina sprzedała ją, aby spłacić dług

Zapytano ja o Łukasza Szumowskiego

Jadwiga Emileiwcz pytana o kontrowersje wokół Łukasza Szumowskiego oraz zakupu maseczek wyraziła się w bardzo jasny sposób. Niedociągnięcia związane z zakupami resortu zdrowia określiła jako błąd wynikający w dużej mierze z pośpiechu.

- Cały świat ruszył w wyścig po maseczki, przyłbice i odzież ochronną. Opozycja pytała, gdzie są maseczki. Wszyscy kupowaliśmy je wtedy z różnych źródeł. Kupowaliśmy zewsząd. Obdzwoniłam wszystkie firmy w Polsce [...]. Wtedy liczył się czas i to, aby dostarczyć jak najwięcej maseczek. Zakupy były dokonywane wszędzie tam, gdzie było to możliwe. Wtedy naprawdę liczył się czas - mówiła w wywiadzie dla TVN 24 Jadwiga Emilewicz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piorunująco szybka metoda na placki ziemniaczane, bez uciążliwego tarcia tarką. Istnieje bajecznie prosty, lepszy sposób
  2. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund
  3. Niemal każda gospodyni popełnia fatalny błąd przy robieniu mizerii. Nasze babcie miały fenomenalny trik, wystarczy unikać 1 składnika
  4. Ciężko uwierzyć, co wokalistce Pięknych i Młodych zrobił jej były mąż. Dalszy ciąg afery na komunii córki Narożnych
  5. Przez wiele lat trzymano w tajemnicy jeden szczegół odnośnie śmierci Anny Jantar. Jej córka właśnie ujawniła wielki sekret, mogła zginąć inna wielka gwiazda
  6. Aktor „Klanu” ma już tylko jedną prośbę. Sam nie jest w stanie walczyć ze śmiertelną chorobą

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News