Uwielbiana aktorka ery PRL, oczarowała wszystkich w "Nocach i Dniach", a potem zniknęła. Niewiele osób wie, co się stało

Uwielbiana aktorka ery PRL, oczarowała wszystkich w "Nocach i Dniach", a potem zniknęła. Niewiele osób wie, co się stało Źródło: YouTube August Sas

PRL miał swoje sławy. Jadwiga Barańska bez wątpienia była jedną z nich. Kultowe "Noce i dnie" zapewniły jej liczne grono wielbicieli. Aktorka zachwycała wszystkich. Jednak niewiele osób wie, jakie były jej późniejsze losy.

Bez wątpienia Jadwiga Barańska była jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek okresu PRL-u. W tamtym czasie nie miała ona sobie równych. Filmy i seriale z jej udziałem osiągnęły status kultowych. Jednak słuch o niej zaginął. Mało kto wie, jak potoczyły się jej losy.

Jadwiga Barańska i niezwykłe pasmo sukcesów

Aktorka wielokrotnie była nagradzana za wkład w polską kulturę. Jadwiga Barańska otrzymała między innymi Złoty Krzyż Zasługi, Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Diamentowe Lwy za najlepszą rolę kobiecą, za jej kreację aktorską z filmu "Noce i dnie". To tylko nieliczne z nagród, które trafiły w jej ręce.

Jadwiga Barańska występowała w filmach takich reżyserów jak Jerzy Antczak i Jerzy Hoffmann. Bez wątpienia są to jedni z najwybitniejszych polskich twórców filmowych. Prywatnie aktorka związała się z jednym z nich. Jadwiga Barańska i Jerzy Antczak od wielu lat tworzą udane małżeństwo. Pobrali się w 1957 roku. Sukcesy jednak nie zmieniły faktu, że aktorka zniknęła ze srebrnego ekranu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jakie były dalsze losy aktorki?

W 1978 Jadwiga Barańska wraz z mężem zdecydowała się na emigrację do Stanów Zjednoczonych. Zajmowała się wówczas pracą w fabryce i dorabiała jako sprzątaczka. Do Polski powróciła dopiero w latach dziewięćdziesiątych. W tym czasie aktorka stworzyła scenariusz do filmu "Dama kameliowa" wyreżyserowanego przez jej męża. Uczestniczyła również przy produkcji Teatru Telewizji. Ostatnim jej przedsięwzięciem był film "Chopin. Pragnienie miłości", w którym Jadwiga Barańska zagrała matkę tytułowego bohatera. Aktorka wypowiedziała się podczas wywiadu z "Super Expressem" o dalszych planach. Wiele osób może być tym zaskoczona.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Szumowski nie pozostawia złudzeń, wyjawił prawdę o końcu epidemii. Minister przekazał fatalne wiadomości

2. Na wizji spytali Szumowskiego, czy ukrywają prawdziwą liczbę ofiar. Przez jego reakcję wielu zatkało

Jadwiga Barańska nie zamierza wracać na stałe do Polski. Stwierdziła, że jest już w zbyt podeszłym wieku na takie zmiany. Nadmieniła również, że nie odczuwa tęsknoty za ojczyzną. Dla wielu osób te słowa są szokujące. Jednak ciężko się dziwić, biorąc pod uwagę, że Jadwiga Barańska z mężem spędziła w Stanach Zjednoczonych znaczna część życia. Aktorka podczas wywiadu wypowiedziała się na temat tego, czy przewiduje pracę przy kolejnych filmach. Jadwiga Barańska po raz kolejny zaskoczyła wszystkich, stwierdzając, że nietaktem byłoby odbieranie miejsca młodym twórcom. Trzeba przyznać, że takie podejście jest niezwykle rzadkie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z pierwszych objawów cukrzycy. Dokładnie przyjrzyj się swoim dłoniom
  2. Radosław Majdan spodziewa się potomka. Zdjęcie pary czekającej na poród poruszyło wszystkich (FOTO)
  3. Doda zakryła się tylko poduszką. Zdjęcie odebrało fanom mowę
  4. Miliony oglądały go w TVN, TVP i Polsacie. Tragiczna śmierć, prokuratura potwierdziła najgorszą wiadomość
  5. Wszyscy zostali oszukani w sprawie Agaty Dudy? Wyciekły pominięte fakty
  6. 8 policjantów urządziło skandalicznego grilla nad jeziorem. Złamali obostrzenia, nie mieści się w głowie

Źródło: Wikipedia / Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News