Arsenij Jaceniuk, premier Ukrainy, który jeszcze niedawno zapowiadał ostateczne rozprawienie się z korupcją szalejącą w każdej dziedzinie ukraińskiego życia sam został o nią oskarżony.

W ubiegłą środę część ukraińskich parlamentarzystów zablokowała trybuny parlamentu i zażądała wyjaśnień od obecnie urzędującego premiera Ukrainy w sprawie oskarżeń jakie padły pod jego adresem z ust byłego szefa Inspekcji Finansowej.

Mykoła Hordijenko, który do niedawna szefował Inspekcji Finansowej na Ukrainie publicznie zarzucił Jaceniukowi przekręty finansowe na zawrotną kwotę 7,5 miliarda hrywien.

Premier Jaceniuk w odpowiedzi na zarzuty zwrócił się do Prokuratury Generalnej o zbadanie i wyjaśnienie sprawy zapewniając jednocześnie, że on i jego ministrowie odpowiedzą na wszystkie pytania śledczych.

Zdaje się jednak, że ukraińscy parlamentarzyści nie do końca ufają ukraińskiemu wymiarowi sprawiedliwości i żądają powołania specjalnej komisji śledczej w ukraińskim parlamencie, która zajmie się wyjaśnieniem sprawy korupcji w rządzie Jaceniuka.

bh, źródło: kyivpost.com/tvn24

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.