Jaceniuk oskarżony o korupcję. Afera w ukraińskim parlamencie
fot. AFP / YURY KIRNICHNY
Wiadomości Pikio - 14 Kwietnia 2015

Jaceniuk oskarżony o korupcję. Afera w ukraińskim parlamencie

Arsenij Jaceniuk, premier Ukrainy, który jeszcze niedawno zapowiadał ostateczne rozprawienie się z korupcją szalejącą w każdej dziedzinie ukraińskiego życia sam został o nią oskarżony.

W ubiegłą środę część ukraińskich parlamentarzystów zablokowała trybuny parlamentu i zażądała wyjaśnień od obecnie urzędującego premiera Ukrainy w sprawie oskarżeń jakie padły pod jego adresem z ust byłego szefa Inspekcji Finansowej. Mykoła Hordijenko, który do niedawna szefował Inspekcji Finansowej na Ukrainie publicznie zarzucił Jaceniukowi przekręty finansowe na zawrotną kwotę 7,5 miliarda hrywien. Premier Jaceniuk w odpowiedzi na zarzuty zwrócił się do Prokuratury Generalnej o zbadanie i wyjaśnienie sprawy zapewniając jednocześnie, że on i jego ministrowie odpowiedzą na wszystkie pytania śledczych. Zdaje się jednak, że ukraińscy parlamentarzyści nie do końca ufają ukraińskiemu wymiarowi sprawiedliwości i żądają powołania specjalnej komisji śledczej w ukraińskim parlamencie, która zajmie się wyjaśnieniem sprawy korupcji w rządzie Jaceniuka.
bh, źródło: kyivpost.com/tvn24
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News