PiS rozlicza polityków po pogrzebie Olszewskiego. "Wszystko wykorzystają do propagandy"

PiS rozlicza polityków po pogrzebie Olszewskiego. "Wszystko wykorzystają do propagandy"

Jacek Sasin zdecydował się stanowczo rozliczyć polityków opozycji po pogrzebie Jana Olszewskiego. Działacz Prawa i Sprawiedliwości skrytykował parlamentarnych oponentów, nie szczędząc bardzo krytycznych słów. Niektórzy komentujący stwierdzili za to, że członkowie partii Jarosława Kaczyńskiego "wszystko wykorzystują do propagandy".

Jacek Sasin zabrał głos w sprawie przebiegu uroczystości pogrzebowych Jana Olszewskiego, na których pojawili się między innymi premier Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jak powiedział na antenie TVP Info, trudno mu pojąć, dlaczego wielu działaczy opozycyjnych nie przyszło na ostatnie pożegnanie byłego premiera, którego kadencja stanowiła ważny etap polskiej historii po 1989 roku.

Jacek Sasin skrytykował opozycję na pogrzebie Jana Olszewskiego

- Nie rozumiem, dlaczego niektórzy politycy nie pojawili się na pogrzebie byłego premiera Jana Olszewskiego. Są takie momenty, jak śmierć, kiedy powinny ginąć wszystkie wcześniejsze uprzedzenia czy spory - stwierdził Jacek Sasin, po czym przypomniał, że najważniejsi politycy w państwie, wybrani z ramienia PiS-u, pojawili się na pogrzebie zamordowanego prezydenta Gdańska. - Mimo że byliśmy w sporze z prezydentem Adamowiczem, ale jednak są takie momenty, kiedy ten spór schodzi na dalszy plan i nie ma sensu tego w takich momentach prezentować - powiedział polityk PiS, po czym wytknął także opozycji, że duża jej reprezentacja była obecna na pogrzebie Wojciecha Jaruzelskiego.

Prawo i Sprawiedliwość krytykowane po słowach Jacka Sasina w TVP Info

Co ciekawe, jeden z użytkowników Twittera zauważył jednak na ostatnim pożegnaniu Olszewskiego między innymi Małgorzatę Kidawę-Błońską, Jerzego Buzka, Pawła Kukiza, czy też Bogdana Borusewicza. Z tego powodu niektórzy internauci wytykają działaczom Prawa i Sprawiedliwości "wykorzystywanie wszystkiego do propagandy".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W sieci zaroiło się od skrajnych komentarzy, które miały na celu uderzenie w poszczególne obozy polityczne właśnie w kontekście uroczystości pogrzebowych byłego premiera. Niektórzy obserwatorzy polskiego życia parlamentarnego krytykowali za to postawę zarówno Zjednoczonej Prawicy, jak i opozycji. - PIS strasznie ten pogrzeb upolityczniło i upartyjniło, ale jednak brak byłych premierów (poza Buzkiem) i prezydentów jest dla mnie niepojęty. Trochę na zasadzie: na złość mamie, odmrożę sobie uszy. Pal licho PIS. Mieli przyjść dla J. Olszewskiego. Bez klasy niestety - czytamy w jednym z komentarzy na Twitterze.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Gwiazda "Klanu" SCHUDŁA 30 kg! To była walka z poważną chorobą
  2. Katarzyna Dowbor pokazała 85-letnią mamę! Wygląda jak MILION dolarów!
  3. Andrzej Duda nagle się zmieni?! Nie dajcie się nabrać
  4. Maciej Musiał ucina plotki. Nie ma romansu z Kingą Dudą
  5. Służby ostrzegają przed powodziami. Nagła zmiana pogody przyniesie tragiczne rezultaty w 4 województwach
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: naTemat
Następny artykuł