Jacek Sasin zostanie nowym ministrem. PiS utworzy dla niego zupełnie nowy resort

Jacek Sasin zostanie nowym ministrem. PiS utworzy dla niego zupełnie nowy resort Źródło: youtube/Polskie Radio

Jacek Sasin szykuje się do nowej funkcji, będzie szefem nowego resortu. PiS utworzy ministerstwo, które jeszcze na początku poprzedniej kadencji usunięto.

Jacek Sasin doczeka się nie lada nobilitacji. W drugiej kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości doświadczony polityk ma stanąć na czele nowego resortu. Ministerstwo ma pełnić podobne funkcje do tego, które wcześniej usunęła Beata Szydło.

Jacek Sasin na czele nowego ministerstwa

Jak podał Stanisław z Prawa i Sprawiedliwości, reaktywowane zostanie ministerstwo skarbu państwa. Tekę ministra objąć ma właśnie Jacek Sasin. Nie wiadomo co prawda, jak nazywać ma się nowy resort, ale zaczynając potwierdzać się przypuszczenia, kto stanie na jego czele.

Sam Jacek Sasin całkiem niedawno odniósł się do zostania ministrem na spotkaniu w Hrubieszowie. Stwierdził wtedy, że na razie to jedynie gdybanie, ale eksperci i komentatorzy sceny politycznej nie mają zbyt wielu wątpliwości.

PiS wraca do starego organu. Internauci mają wątpliwości

Ministerstwo skarbu państwa zostało usunięte w 2016 roku przez Beatę Szydło. Przed usunięciem zajmowało się dysponowaniem państwowym majątkiem, takim jak przedsiębiorstwa czy nieruchomości. Jednym z jego głównych zadań była również prywatyzacja, której sprzeciwiało się Prawo i Sprawiedliwość. Zdaniem partii rządzącej, najbardziej dochodowe spółki powinny zostać państwowe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W sprawie nowego ministerstwa spore wątpliwości mają również internauci. Wielu z nich nie widzi sensu powoływania organu i twierdzi, że ma służyć on tylko obsadzeniu na wysokim stanowisku Jacka Sasina. Powstały obawy, że może wystąpić zjawisko nepotyzmu.

Dzisiaj grzeje: 1. Pana młoda rzuciła za siebie bukiet ślubny. Gdy się odwróciła, stanęło jej serce
2. Wiele razy zachwycaliśmy się jego filmami w Polsacie, TVN i TVP. Rodzina przekazała najgorszą wiadomość, osierocił syna

- Nie jest istotne czy Ministerstwo Skarbu jest organem niezbędnym do reaktywowania, istotne jest, by poseł Sasin miał ministerialne wynagrodzenie i mógł dyrektorskie oraz kierownicze stanowiska obsadzać członkami rodziny i znajomymi - napisał internauta.

- I cyk praca dla co najmniej 20 kolesi... - skomentował inny użytkownik.

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Podwyżka DOPŁAT do wynagrodzeń w przyszłym roku. Wyniosą od 900 do 2000 złotych
  2. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Podczas wywiadu ujawniła całą prawdę, wszystkim opadły szczęki
  3. Rodzina jest zrozpaczona, 17-latka odebrała sobie życie w potwornych okolicznościach. Chodziło o miejscowego księdza
  4. Trzy małe córeczki i ich mama nie żyją. Zmarły ogromnie cierpiąc, podano nowe porażające szczegóły tragedii w polskiej miejscowości
  5. Niestety, wydarzyło się najgorsze. Po 80 godzinach męczarni zmarło dziecko, którego walkę o życie obserwowały miliony ludzi

Źródło: Natemat

Następny artykuł