Jacek Sasin wywołał ogromne oburzenie.
East News Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Jakub Kossakowski - 8 Maja 2020

Chcą odwołania Sasina, padły poważne oskarżenia. Powinien odejść?

Ostatnie niespotykane dotąd zamieszanie związane z wyborami prezydenckimi. Sprawiło, że decyzje, które podjął Jacek Sasin spotkały się z jeszcze większą krytyką. Klub Koalicji Obywatelskiej złożył wniosek, który może przyczynić się do odwołania wicepremiera.

Jacek Sasin po nieudanej próbie wprowadzenia w maju wyborów korespondencyjnych znalazł się w ogniu krytyki. Opozycja domaga się jego ustąpienia z funkcji wicepremiera.

- Klub Koalicji Obywatelskiej złoży w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Dajemy jednocześnie szansę panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, by wyszedł z tej sprawy z twarzą i by zdymisjonował pana Sasina zanim dojdzie do skutku ta debata - poinformował lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka, przytaczany przez Polsat News.

Poseł przypomniał też deklarację, którą złożył Jacek Sasin. Wicepremier powiedział wcześniej, że jeżeli wybory nie dojdą do skutku w maju, to poda się ona wówczas do dymisji. Nie jest to jednak jedyna krytyczna wypowiedź pod adresem Jacka Sasina.

- Najpilniejsza jest odpowiedzialność polityczna i dymisja Jacka Sasina, natomiast cały czas czeka go odpowiedzialność konstytucyjna przed Trybunałem Stanu i przed sądami powszechnymi - nadmienił poseł Adam Szłapka, cytowany przez Polsat News.

Jednak Jacek Sasin zdecydował się odnieść do zarzutów stawianych przez Klub Koalicji Obywatelskiej. Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił za pomocą mediów społecznościowych.

- Zarzuty wobec mnie i rządu PiS prezentowane przez pana Budkę w sprawie wyborów prezydenckich są całkowicie niezgodne ze stanem rzeczywistym. A jeszcze parę dni temu sami chcieli przełożyć wybory - napisał Jacek Sasin na swoim Twitterze.

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News