Jacek Saryusz-Wolski, polski europoseł powiedział na antenie TVP Info, że dzisiejsza strzelanina na jarmarku świątecznym w Strasburgu była rzekomo jedynie częścią prowadzonych w mieście zamachów. Cały świat patrzy teraz na miasto, w którym trwa walka z czasem o złapanie sprawcy i ujawnienie jego tożsamości.

Jacek Saryusz-Wolski, europoseł niezrzeszony był dziś telefonicznym gościem TVP Info, w którym trwała relacja z tragicznych wydarzeń na jarmarku świątecznym w centrum Strasburga. W wyniku otwarcia ognia z broni maszynowej w kierunku cywilów życie straciła jednak osoba, a około 10 odniosła rany.

Do zdarzenia doszło około godziny temu. Policja natychmiast rozpoczęła pościg za sprawcą, którego tożsamość i wygląd są nieznane. Władze miejsce proszą mieszkańców o pozostanie w domach. Obrady Parlamentu Europejskiego trwają bez zakłóceń, a budynek został zamknięty.

Jacek Saryusz-Wolski donosi o serii ataków

Polski europoseł donosi, że atak na jarmark mógł nie być jedynym tej nocy. Na dzisiejszych obradach w Strasburgu zjawiła się większość polskiego przedstawicielstwa w PE.

Parlament Europejski znajduje się jedynie 10 minut jazdy tramwajem od miejsca dzisiejszego ataku. Nad bezpieczeństwem deputowanych czuwa specjalna służba bezpieczeństwa.

Francuskie media potwierdziły właśnie, że w okolicach Strasburga doszło do drugiej strzelaniny. Nie wiadomo nic o ofiarach. Służby wiedzą już także, kim jest sprawca; strzelał mężczyzna znany policji, który nadal pozostaje nieuchwytny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Benedykt XVI to przewidział! Przerażające proroctwa papieża seniora

Z 51 polskich europosłów większość podpisała dziś „listę obecności”. Na pewno wiadomo tylko o obecności na miejscu Jacka Saryusza-Wolskiego. Oto obecni dziś w pewnym momencie obrad w PE: Europejska Partia Ludowa – Michał Boni, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Andrzej Grzyb, Krzysztof Hetman, Danuta Hübner, Jarosław Kalinowski, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Jan Olbrycht, Julia Pitera, Marek Plura, Dariusz Rosati, Czesław Siekierski, Bogusław Sonik, Adam Szejnfeld, Jarosław Wałęsa, Bogdan Zdrojewski, Tadeusz Zwiefka; Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów – Ryszard Czarnecki, Edward Czesak, Beata Gosiewska, Czesław Hoc, Marek Jurek, Karol Karski, Sławomir Kłosowski, Zdzisław Krasnodębski, Urszula Krupa, Zbigniew Kuźmiuk, Bolesław Piecha, Mirosław Piotrowski, Tomasz Poręba, Kosma Złotowski; Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim – Lidia Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Bogusław Liberadzki, Janusz Zemke; Europa Narodów i Wolności – Michał Marusik; Grupa Europy Wolności i Demokracji Bezpośredniej – Robert Iwaszkiewicz; Niezrzeszeni – Jacek Saryusz-Wolski, Dobromir Sośnierz, Kazimierz Ujazdowski.

AKTUALIZACJA: Właśnie pojawiły się informacje o wymianie strzałów między policją a terrorystą, do których doszło na południe od centrum miasta. Pojawiła się również niepotwierdzona informacja, że w wyniku wymiany ognia ranny został jeden żołnierz. Ucierpieć miał także terrorysta, lecz udało mu się uciec z miejsca zdarzenia.

AKTUALIZACJA 2: Rośnie bilans ofiar ataku. Potwierdzono informację o 4 ofierze śmiertelnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające doniesienia ze Świątecznego Jarmarku we Francji! Są ofiary śmiertelne i ranni
  2. Kamil Glik zbeształ publicznie polityka PiS! Internauci mu przyklasnęli
  3. Sejm zmieni się przez transfery! Ujawniono posłów, którzy przejdą do PiS
  4. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
  5. Znaki zodiaku i ich poziom IQ. Które znaki są NAJINTELIGENTNIEJSZE?

Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów polityka

źródło: europa.eu/TVP Info