Jacek Kurski pożegna się z posadą? Jest odpowiedź polityka PiS

Jacek Kurski pożegna się z posadą? Jest odpowiedź polityka PiS Źródło: Fot. YouTube/naTemat.pl

Jacek Kurski w ostatnim czasie niezmiennie znajduje się w ogniu ogromnej krytyki. Coraz większa część opinii publicznej żąda bowiem, aby pożegnał się z posadą prezesa Telewizji Polskiej. Stanowisko w tej sprawie zajął wreszcie jeden z najbardziej wpływowych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Jacek Kurski stoi na czele TVP od 8 stycznia 2016 roku. Stacja pod jego rządami często oskarżana jest o rażącą stronniczość oraz manipulowanie faktami. Szczególna krytyka spadła oczywiście na Telewizję Polską po zamachu na życie Pawła Adamowicza. Wielu widzów twierdziło bowiem, że to mowa nienawiści wypływająca z przekazów stacji mogła doprowadzić do tragedii.

Jacek Kurski pożegna się ze stanowiskiem prezesa TVP?

Spora część opinii publicznej zaczęła więc domagać się, aby Jacek Kurski stracił dotychczasową posadę. Pod siedzibą TVP jakiś czas temu odbył się za to protest przeciwko retoryce stacji, w którym uczestniczyła także duża grupa celebrytów oraz polityków opozycyjnych. O to, czy premier Mateusz Morawiecki rzeczywiście zdecyduje się zadziałać w sprawie zmiany prezesa Telewizji Polskiej, redakcja wPolityce zapytała Jacka Sasina. Polityk pełni obecnie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości stanowisko przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Jacek Sasin o Kurskim i Telewizji Polskiej

- Po pierwsze, premier nie jest od tego, aby decydować o tym, kto jest prezesem Telewizji Polskiej, Od tego są odpowiednie instytucje - Rada Mediów Narodowych. Jest również określona kadencja, na którą szef TVP jest powoływany i przerywanie jej byłoby działaniem mocno nadzwyczajnym i budzącym wątpliwości, co do niezależności tych mediów. Jest pytanie, czy dzisiaj są podstawy, aby tego typu decyzje podejmować - powiedział Jacek Sasin, otwarcie zaprzeczając więc tezie, według której Kurski miałby w najbliższym czasie pożegnać się z posadą. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Jeśli mamy rozmawiać o tym, co jest w mediach, to nie możemy ograniczać się do telewizji publicznej. Dyskusja powinna mieć wymiar szerszy. To nie jest tak, że TVP jest medium, które w jakiś niestandardowy sposób spełnia swoją misję, a z drugiej strony mamy media, które są znakomite i bez skazy. Trzeba oceniać całość tych działań, trzeba dostrzec, że telewizja publiczna jest dzisiaj ważnym elementem pluralizmu medialnego. Obywatele mają prawo do tego, aby móc wsłuchiwać się w różne głosy i tutaj TVP spełnia ogromną rolę - dodał także stanowczo polityk Prawa i Sprawiedliwości. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Schetyna zdradził, jak zostanie rozliczona „dobra zmiana”. Mocne słowa
  2. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
  3. O. Wiśniewski mocno o Kaczyńskim. „Poprosiłbym, by nie manipulował Kościołem”
  4. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  5. Ile zarobił Andrzej Duda od początku kadencji? Znamy odpowiedź
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News