Rada Mediów Narodowych zdecydowała o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Wniosek w tej sprawie złożyła dziennikarka, polityk Prawa i Sprawiedliwości i członkini rady – Joanna Lichocka.

Rada Mediów Narodowych nie podała żadnego uzasadnienia decyzji o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Można się jednak domyślać, że jest to konsekwencja bardzo złych wyników jakie notuje publiczna odkąd na fotelu prezesa zasiadł polityk obecnego obozu władzy.

Wniosek o odwołanie Kurskiego z funkcji prezesa TVP złożyła członkini rady, dziennikarka Joanna Lichocka, która do Sejmu weszła z list Prawa i Sprawiedliwości.

Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że konkurs na nowe prezesa Telewizji Polskiej zostanie rozstrzygnięty do połowy października bieżącego roku.

Jacek Kurski od lat związany z formacją Jarosława Kaczyńskiego po wygranych kilka miesięcy temu przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach parlamentarnych został mianowany przez ministra skarbu na prezesa TVP. Jego praca nie przynosiła jednak oczekiwanych skutków, wręcz przeciwne – publiczna notowała najgorsze wyniki oglądalności od lat.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również