Jacek Kurski - żona
Twitter.com KurskiPL
Monika Majko - 8 Listopada 2020

Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Jacek Kurski niedawno z radością stawał na ślubnym kobiercu, teraz jego żona przerwała milczenie. Dziennikarze ujawnili szokujące fakty z życia rodziny prezesa TVP.

Jacek Kurski nie ukrywał radości ze swojego niedawnego ślubu, długo czekał na tę chwilę. Niestety, rodzinny spokój i szczęście zostały zmącone. Zona prezesa TVP ujawniła prawdę, dziennikarze dotarli do szokujących faktów z życia małżeństwa.

Jacek Kurski został objęty rządową ochroną

O decyzji w sprawie objęcia prezesa Telewizji Polskiej rządową ochroną SOP poinformowało m.in. Centrum Informacji TVP. Zgodnie z art. 3 ustawy o SOP ochroną taką objęci są m.in. prezydent, marszałkowie obu izb parlamentu, premier oraz wicepremierzy.

Smutna wiadomość o żonie Rafała Trzaskowskiego. W sieci pojawił się apelSmutna wiadomość o żonie Rafała Trzaskowskiego. W sieci pojawił się apelCzytaj dalej

Przepisy zapewniają ochronę również szefowi MSWiA oraz ministrowi spraw zagranicznych. Rządową ochroną SOP mogą zostać objęte także "inne osoby ze względu na dobro państwa". Taką ochronę właśnie przyznano Jackowi Kurskiemu.

– Telewizja Polska informuje, że przyznanie ochrony Prezesowi TVP, Jackowi Kurskiemu nastąpiło bez udziału Spółki. Pan Prezes Jacek Kurski zastosował się do tej decyzji – można przeczytać w oświadczeniu zamieszczonym na stronie Centrum Informacji TVP.

Dziennikarze Super Expressu dotarli do kulis objęcia szefa TVP rządową ochroną. Okazuje się, że w stronę Jacka Kurskiego kierowane są od jakiegoś czasu groźby. 15 października br. na ogólny adres TVP został wysłany list pełen pogróżek, który autor lub autorzy zakończyli słowami: "Teraz wy będziecie ginąć! Przygotujcie się na śmierć, bo ją do was przyprowadzimy! Wy jesteście głównym celem!".

– Decyzja o przyznaniu ochrony zapadła poza mężem. On się jedynie do niej zastosował. Hejt szczujni na nas w sprawie tak oczywistej i elementarnej jak bezpieczeństwo osobiste wskazuje, jak realne jest to zagrożenie i jak słuszna była decyzja o przyznaniu ochrony SOP – przekazała w rozmowie z "Super Expressem" żona prezesa TVP Joanna Kurska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

W kierunku Jacka Kurskiego i jego bliskich skierowano groźby

Żona prezesa TVP została zaatakowana nawet podczas spaceru z dzieckiem. Dziennikarze portalu wpolityce.pl zacytowali wulgarne słowa, które skierowała w stronę Joanna Kurskiej jedna z agresorek. Sprawy na bieżąco zgłaszane są na policję, a niektóre z nich już trafiły do sądów.

– Kogo pani wybiera? Kto ma wygrać? Duda? To masz 24 godziny, żeby stąd wyp…dalać! […] wyszukaj sobie kto to jest […] Też do ciebie zapuka ku.wo je..na! […] Jak ci się nie podoba […] Masz 24 godziny ku.wo je..na! – cytuje słowa agresorki portal wpolityce.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Minister edukacji ujawnił, do kiedy może potrwać nauka zdalna. Wielu będzie wstrząśniętych, czarny scenariusz zakłada długą edukację w domu

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Jacek Kurski był już kiedyś objęty ochroną SOP. Politykowi przyznano ją w październiku 2010 r. po zabójstwie łódzkiego działacza PiS Marka Rosiaka przez Ryszarda Cybę. Zabójca polityka poinformował wówczas w liście, że chce zabić także Kaczyńskiego, Ziobrę i Kurskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tomasz Hajto przygnieciony lawiną hejtu. Po sławetnym wypadku na pasach spokoju nie dają mu nawet 12-letnie dzieci
  2. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Wadliwa partia PlayStation 5 w Polsce i problemy z dostawami? Absurdalna sytuacja, jest wyjaśnienie
  7. Specjalny bonus od ZUS. Już wiemy, kto dostanie dodatkowe pieniądze

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News