Jacek Kurski zarobki
Piotr Molecki/East News
Joanna Szwalikowska - 8 Sierpnia 2020

Kurski wolał, żeby mało kto wiedział. Media dotarły do konkretów, które odbierają mowę

Jacek Kurski po raz kolejny piastuje stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. Mediom udało się dotrzeć do informacji na temat tego, ile zarabia. Kwoty dosłownie zapierają dech w piesiach. Jest to jeden z lepiej opłacanych szefów TVP.

Jacek Kurski został powołany na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej w styczniu 2016 roku. W grudniu 2019 roku został z niego jednak odwołany, po czym po kilku miesiącach wrócił do zarządu, a następnie - w piątek - ponownie na dawne stanowisko. Rada Mediów Narodowych powierzyła mu dokończenie jego czteroletniej kadencji.

Minister - nagła wiadomośćNagła wiadomość, pojawiła się dzisiaj rano. Minister może nie mieć wyboruCzytaj dalej

Media dotarły do informacji na temat tego, ile zarabia Jacek Kurski. Niewiarygodne kwoty

Wirtualne Media informowały, że Jacek Kurski jako prezes TVP od 2016 roku zarabiał ponad 300 tysięcy złotych rocznie. Najwięcej zarobił w roku 2018 (ok. 414 tys. zł). W 2016 roku było to dokładnie 304 tysiące, w 2017 - ponad 333 tys. zł. Jest to siedmiokrotność średniej pensji krajowej. W ciągu trzech lat swojego urzędowania Jacek Kurski zarobił w TVP łącznie około miliona złotych. 

- Jeśli w 2019 r. jego pensja utrzymałaby się na poziomie z 2018 r., to dałoby to kwotę ok. 1,4 mln zł brutto w trakcie całej jego kadencji - przekazał Business Insider Polska. 

4-letni staż Jacka Kurskiego daje mu tytuł najdłużej urzędującego prezesa TVP obok Roberta Kwiatkowskiego i Juliusza Brauna. Wszyscy oni jednak pełnili swoją funkcję w zupełnie innych realiach politycznych. Po 2000 roku relatywnie długą prezesurą w telewizji mogli się cieszyć Jan Dworak oraz Andrzej Urbański.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

chłopiec tajemnica matka śmierć10-latek powiedział mamie o swojej największej tajemnicy. Gdy się dowiedziała, zabiła goCzytaj dalej

Jak prezentują się zarobki obecnego prezesa TVP z poprzednimi? Według raportów "Rzeczpospolitej", Robert Kwiatkowski miał zarabiać 35 tysięcy złotych brutto łącznie z premiami. Z informacji opublikowanych przez "Super Express" wynika jednak, że było to 47 tysięcy złotych brutto. Jeśli doniesienia te są prawdziwe, daje to roczne zarobki na poziomie 564 tys. złotych rocznie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Gratulujemy. W końcu się udało, wielkie szczęście w domu Aleksandry Kwaśniewskiej

2. TVP podało dramatyczne informacje. Naliczono już 160 ofiar śmiertelnych, wkrótce może być jeszcze więcej

3. Szumowski przestał ukrywać. Powiedział, co wydarzy się w następnym tygodniu

Juliusz Braun miał z kolei zarabiać 19,5 tys. złotych brutto miesięcznie w 2011 roku. Rocznie daje to 234 tys. złotych brutto. Andrzej Urbański miał z kolei zarabiać 19 tysięcy złotych brutto.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polska dostała natychmiastowe wezwanie. Cały świat czeka na reakcję
  2. Brak nam słów. Córka Izabelli Scorupco jest oszałamiająco piękna, zdjęcia mówią same za siebie
  3. Łukasz Szumowski przekazał ponurą wiadomość. Zacznie się już dzisiaj
  4. 160 ofiar, może być ich jeszcze więcej. Bardzo smutne wiadomości przekazała Telewizja Polska
  5. Protest w samym centrum Warszawy, manifestujący ruszyli pod Sejm. "Mają dość"

Cezary Pazura - przerwał milczenieJest afera. Cezary Pazura nie mógł dłużej milczeć, widzowie są porażeni jego wyznaniemCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News