Jacek Kurski znów będzie prezesem TVP
Andrzej Iwanczuk REPORTER
Irmina Jach - 7 Sierpnia 2020

Oficjalne: Jacek Kurski znów jest prezesem TVP

Jacek Kurski znów jest prezesem TVP. Rozłąka ze stacją telewizyjną, która przyniosła mu dużą sławę i imponującą karierę, nie trwała zbyt długo. Mimo, że ugiął się pod ultimatum postawionym przez Andrzeja Dudę, wykorzystał okazję, by wrócić na stanowisko. Informacja została oficjalnie potwierdzona. Rada Mediów Narodowych podjęła decyzję o przywróceniu dawnego dyrektora.

Jacek Kurski został zgłoszony jako kandydat na stanowisko prezesa TVP prawdopodobnie przez szefa Rady Mediów Narodowych, Krzysztofa Czabańskiego. Do tego zdarzenia miało dojść w czwartkowe popołudnie, o czym nieoficjalnie informowały lokalne media. Jacek Kurski stracił posadę dyrektora w marcu, gdy prezydent Andrzej Duda uzależnił przekazanie mediom publicznym kwotę 2 miliardów złotych właśnie od dymisji biznesmena. Rola doradcy zarządu, którą obejmował od tej pory, wyraźnie go nie satysfakcjonowała. Niedługo odzyska swój gabinet.

Biedronka - klienci będą walić drzwiami i oknamiW sobotę do Biedronki klienci będą walić drzwiami i oknami. Tylko jednego dnia nieprawdopodobna okazjaCzytaj dalej

Jacek Kurski ponownie obejmie stanowiska prezesa Telewizji Polskiej

Jacek Kurski, który obecnie pracuje jako doradca zarządu TVP, miał ostatnio okazję powrotu do swoich obowiązków z przeszłości. Obecny prezes stacji, Maciej Łopiński, 27 lipca zdecydował, że rozpoczyna urlop wakacyjny, który będzie preludium do rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków prezesa zarządu. Można się domyślać, że Jacek Kurski przyjął te wieści z dużym entuzjazmem. Gdy pracował dla telewizji publicznej, jego kariera rozwijała się w zawrotnym tempie. W porównaniu z innymi osobami pełniącymi tę funkcję, mógł pochwalić się imponującymi zarobkami. Na konto biznesmena wpływało ponad 300 tysięcy złotych rocznie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Siostry zaginięcieSiostry poszły do centrum handlowego i zniknęły. Porażająca prawda wyszła na jaw po 40 latachCzytaj dalej

O tym, że Jacek Kurski ponownie zostanie prezesem Telewizji Polskiej, poinformował dziennikarz Wirtualnej Polski, Michał Wróblewski, za pomocą profilu w mediach społecznościowych.

- Już oficjalnie: Jacek Kurski prezesem TVP. Maciej Pawlicki nie został przez nikogo formalnie zgłoszony, wniosek członka RMN Juliusza Brauna o przeprowadzenie konkursu został odrzucony - brzmiał komunikat przedstawiciela portalu Wirtualna Polska.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: 12 województw objętych pomarańczową strefą. TVN ostrzega mieszkańców
2. Myślała, że jej objawy są wynikiem stresu. Nie wiedziała, że jej życie wisi na włosku
3. Więźniowie nie dali żyć ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Porażające, co zrobili w areszcie

Wiadomo, że czwartek, 6 sierpnia bieżącego roku, był ostatecznym terminem, do którego można było zgłaszać kandydatury na stanowisko dyrektora TVP. Z nieoficjalnych informacji wynika, że aż do wtorku nie pojawiło się żadne podanie. Ostatecznie ujawniono, że konkurentem Jacka Kurskiego miał być producent filmowy, Maciej Pawlicki, który był odpowiedzialny za stworzenie filmu "Smoleńsk" .Juliusz Braun, jeden z członków Rady Mediów Narodowych przyznał, że nie otrzymał żadnych informacji na temat osób chętnych podjęcia się obowiązków związanych z kierowaniem stacją TVP.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo właśnie zabrało głos. Obostrzenia wracają w Polsce, wiadomo co się stanie z Polakami
  2. Minister Emilewicz ostatecznie ucięła wszelkie nadzieje wielu Polaków. Nie ma odwrotu
  3. Fatalne informacje dla wielu Polaków. W konkretnym przypadku chrzest jest nieważny i musi zostać powtórzony
  4. Chcieli skorzystać z toalety w schronisku. Ich oczom ukazał się porażający widok, natychmiast złapali za telefon
  5. Rossmann rozdaje produkty znanej marki w wyjątkowej ofercie. Sklep czeka oblężenie

Małgorzata Rozenek - wzrost gwiazdIle wzrostu mają największe polskie gwiazdy? Rozenek może być modelką, ale najbardziej zaskakuje KozidrakCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News