Dramat znanego polityka opozycji. Nie żyje jego żona

Dramat znanego polityka opozycji. Nie żyje jego żona

Wielu ludzi myśli, że polityka jest całkowicie oderwana od rzeczywistości. Wbrew pozorom jednak ci, którzy ją uprawiają, przeżywają podobne dramaty, co wszyscy inni. Polityk i samorządowiec przeżywa prawdziwy dramat. Stracił żonę i pozostaje w żałobie.

Śmierć żony jest dla prezydenta Bielska-Białej Jacka Krywulta prawdziwym ciosem. Krystyna Krywult zmarła po ciężkiej chorobie, zostawiając męża i syna. Całe miasto pogrążone jest w żałobie.

Jacek Krywult przeżywa dramat

Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult rządzi tym miastem nieprzerwanie od 2002 roku. Formalnie występuje jako polityk niezależny, jednak ponad 15 lat temu, kiedy po raz pierwszy startował w wyborach, zyskał poparcie Platformy Obywatelskiej. Od tamtego czasu zawsze występuje w opozycji do obecnie rządzącego w Polsce Prawa i Sprawiedliwości, zaś PO tylko raz - 2010 roku - wystawiła konkurencyjnego kandydata. Cieszy się dużym poparciem w całym mieście, o czym świadczy choćby fakt, że aż dwukrotnie wybierany był w pierwszej turze. Teraz Jacek Krywult przeżywa prawdziwy dramat, musiał bowiem pożegnać swoją żonę, która po ciężkiej chorobie w wieku 77 lat zmarła. Krystyna Krywult była w mieście znana i lubiana. Była emerytowaną nauczycielką języka rosyjskiego. Nauczała między innymi w Technikum Mechanicznym przy ulicy Lompy.

Całe miasto w żałobie

Jej śmierć jest ciosem nie tylko dla samego polityka. W żałobie pogrążona jest cała rodzina. Prócz tego fakt, że kobieta była w mieście bardzo lubiana, pozwala przypuszczać, że całe miasto ciężko przeżywa jej śmierć i solidaryzuje się w żałobie wraz ze swoim prezydentem. Pogrzeb Krystyny Krywult odbędzie się w czwartek 5 kwietnia, o godzinie 13 w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Andrzeja Boboli w Bielsku Białej. Można spodziewać się dużej frekwencji mieszkańców miasta.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Wraca PRL! Samorządy odbiorą nam picie alkoholu
  2. Koniec z opozycją w samorządach. Tak PiS wykosi działaczy Platformy
  3. Miliony złotych dla Agory. Samorządy płacą grube pieniądze za zamówienia
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News