J.K. Rowling ukończyła scenariusz kontynuacji "Fantastycznych zwierząt"

J.K. Rowling ukończyła scenariusz kontynuacji "Fantastycznych zwierząt" Źródło:


Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to film, którego akcja poprzedza wydarzenia zawarte w oryginalnym cyklu o Harrym Potterze. Autorką scenariusza jest sama J.K. Rowling. Dziś pisarka poinformowała na swoim Twitterze, że oficjalnie ukończyła skrypt kontynuacji „Fantastycznych zwierząt...”.

J.K. Rowling zapytana została przez jedną z fanek, czy ukończyła już prace nad sequlem „Fantastycznych zwierząt...”. Jej odpowiedź była mocno lakoniczna:

Fabuła kontynuacji pozostaje nieznana. Reżyser serii, David Yates, zdradził jakiś czas temu, że akcja filmu osadzona zostanie w latach 20. XX wieku w Paryżu. Prócz niektórych postaci, które zagrały już we „Fantastycznych zwierzętach...”, w produkcji ujrzymy również Callama Turnera wcielającego się w brata Newta Scamandera.

Seria, dziejąca się w uniwersum Harry'ego Pottera przed jego narodzinami, będzie liczyła aż 5 odsłon. J.K. Rowling planuje zaprezentować w niej homoseksualną relację Albusa Dumbeldore'a i czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Autorka podkreśla jednak, że ani ten wątek, ani romans Newta Scamandera z Letą Lestrange nie zostanie ukazany w drugiej części serii.

Kontynuacja „Fantastycznych zwierząt...” trafi do kin 16 listopada 2018, a kolejne filmy cyklu w 2020, 2021 i 2023 roku.

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News