Izrael zaatakowany! Bomby spadły na miasto

Izrael zaatakowany! Bomby spadły na miasto

Izrael po raz kolejny stał się celem ataku rakietowego. Bomby spadły na miasto w pobliżu granicy ze Strefą Gazy. Trafione zostały cywilne osiedla.

Konflikt izraelsko-arabski przybrał w ostatnim czasie na intensywności. Stało się to głównie za sprawą decyzji USA o uznaniu Jerozolimy za stolicę państwa oraz brutalnym starciu izraelskiego wojska z protestującymi Palestyńczykami. ZOBACZ TAKŻE: Niemiecki samolot rozbił się w Polsce! Są ofiary śmiertelne

Izrael znów pod ostrzałem

Na miasto Sederot w okolicy granicy ze Strefą Gazy spadły niedawno rakiety wystrzelone przez palestyńskich bojowników. Według pojawiających się w internecie informacji w stronę miasta wystrzelono osiem rakiet, z czego dwie zostały przechwycone. Jedna z nich trafiła dokładnie w dom mieszkańca Sederot. 50-letni Izraelczyk trafił do szpitala z poważnymi ranami. Nie wiadomo niczego o ofiarach śmiertelnych.

Skąd konflikt w Strefie Gazy?

Mnożące się napięcia między Arabami a Żydami w brytyjskiej Palestynie doprowadziły do jej podziały między tymi narodami i utworzenia dla nich oddzielnych państwa. Zamieszkujący region Arabowie nie godzą się jednak na obecność swoich największych wrogów na zamieszkiwanej przez nich dawniej ziemi.
ZOBACZ TAKŻE: ONZ zmiażdżyło Izrael. „To najgorszy kraj świata, prawa człowieka nie istnieją” Seria przegranych wojen z Żydami wepchnęła mieszkańców obecnej Palestyny pod ich kontrolę, z której chcą się wyrwać do dziś. Zablokowana z morza i powietrza Gaza codziennie wystrzeliwuje swoje rakiety ws stronę okolicznych miast izraelskich. Niedawno w odwecie za podobne działania wojska izraelskie dokonały największych od lat nalotów na Strefę. źródło: Twitter.com
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News