Izrael wprowadził do szkół przedmiot o udziale narodów europejskich w Holokauście

Izrael wprowadził do szkół przedmiot o udziale narodów europejskich w Holokauście Źródło: Fot. Pixabay - Flickr (Nicolas Raymond)

Konflikt na linii Polska - Izrael zdaje się wchodzić na całkowicie nowy poziom. Odbija się on bowiem właśnie na... systemie nauczania w żydowskich szkołach.

Naftali Bennett, pełniący funkcję ministra edukacji, zdecydował o wprowadzeniu do szkół 2 godzin lekcyjnych, na których podjęty zostanie temat udziału narodów europejskich w Holokauście. Zajęcia mają zostać przeprowadzone w przyszłym tygodniu. Odbędą się we wszystkich izraelskich placówkach aż do poziomu szkół średnich. ZOBACZ TAKŻE: ONZ zmiażdżyło Izrael. „To najgorszy kraj świata, prawa człowieka nie istnieją”

Spór Izrael vs Polska się zaostrza

Co szokujące, narracja kontrowersyjnych lekcji zostanie rzekomo poprowadzona „ze szczególnym uwzględnieniem Polski”. Sam Bennett ma bowiem uważać nowelizację ustawy o IPN w naszym kraju za "skandaliczny zakaz oskarżania Polaków o zbrodnie podczas Holokaustu" oraz "zawstydzającą pogardę dla prawdy". - Jest faktem historycznym, że liczni Polacy pomagali w morderstwach Żydów: wydawali ich, okradali i zabijali w czasie Holokaustu i po nim - stwierdził minister w swym najnowszym przemówieniu. ZOBACZ TAKŻE: Niemcy wyrolowali Izrael! Właśnie POPARLI Polskę ws. ustawy o IPN

Co na to polski rząd?

Co ciekawe, Naftali Bennett zdecydował się także wystosować apel do polskich władz. Wezwał je stanowczo do "zniesienia tej ustawy, gdyż przynosi wstyd pamięci o Holokauście i relacjom między naszymi krajami". Czas pokaże, w jaki sposób szef rządu Mateusz Morawiecki oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedzą na decyzje podejmowane przez ministra przy rzekomym wsparciu premiera Netanjahu. Na ten moment sytuacja dyplomatyczna zdaje się coraz bardziej kryzysowa, co jedynie pogłębiają decyzje podobne to tej, którą wydał właśnie Bennett. ZOBACZ TAKŻE: Izrael zamurowało, cały świat zaniemówił. Ksiądz w TVP HANIEBNIE szokuje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News