Właśnie wydano PORAŻAJĄCE oświadczenie Izraela o Polsce!

Właśnie wydano PORAŻAJĄCE oświadczenie Izraela o Polsce!

Izrael jest oburzony wypowiedzią ministra Piotra Glińskiego odnoszącą się do losu Żydów w czasie reżimu nazistowskiego do tego stopnia, że jego ambasada w Warszawie wystosowała oświadczenie pełne żalu i niezrozumienia. Tel-Awiw jest dosłownie rozwścieczony użytym przez niego porównaniem.

Izrael za pośrednictwem swojej ambasady w RP wystosował ostre oświadczenie, w którym krytykuje Piotra Glińskiego i wyraża głęboki żal z powodu jego zachowania. Chodzi o słowa, których użył w rozmowie z tygodnikiem "Wprost", a które państwo żydowskie uznało za obraźliwe. Gliński, tłumacząc dziennikarzom podejście polityków i mediów opozycyjnych wobec rządu Zjednoczonej Prawicy, porównał sytuację polityków Jarosława Kaczyńskiego, w tym oczywiście siebie, do Żydów znajdujących się pod rządami niemieckich nazistów. Dokładniej jego celem było ukazanie tego, jaki język jest wobec nich stosowany.

- Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczać, delegitymizować, mamy być tak traktowani, jak Żydzi przez Goebbelsa. Ma wzbudzać do nas obrzydzenie [...] W opozycji byliśmy wykluczani, traktowani jak trędowaci. Jesteśmy porównywani do faszystów, dyktatury, ja jestem określany jako cenzor, który przeprowadza stalinowskie czystki w teatrach - powiedział Gliński w wywiadzie.

Izrael reaguje na porównanie ministra rządu PiS

Zdaniem przedstawicielstwa dyplomatycznego Państwa Izrael Piotr Gliński złamał wszelkie standardy politycznej wrażliwości oraz wykazał się brakiem wiedzy historycznej. Oprócz tego polska loża Żydowskiego stowarzyszenia B’nai B’rith żąda przeproszenia wszystkich Żydów przez Mateusza Morawieckiego i dymisji Piotra Glińskiego.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU OD GALERIĄ Rząd RP nie wypowiedział się jeszcze w tej sprawie. Czyżby konflikt dyplomatyczny na linii Polska-Izrael miał odżyć ze zdwojoną siłą? - Z niedowierzaniem i zdziwieniem przyjęliśmy wypowiedź Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pana prof. Piotra Glińskiego dla tygodnika Wprost: "Mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa". Świadczy ona o głębokiej niewiedzy i ignorancji oraz braku wrażliwości - cytuje otrzymane oświadczenie portal Gazeta.pl - Przykrość, jaką może odczuwać krytykowany polityk, ma się nijak do losu milionów pomordowanych. Nie pojmujemy, dlaczego rzecz tak oczywistą trzeba tłumaczyć ministrowi, który jest profesorem socjologii, powinien więc rozumieć etyczne proporcje i znać podstawowe fakty historyczne. Lekkość, z jaką żongluje nimi w politycznych przepychankach, uwłacza pamięci ofiar nazizmu. Oczekujemy, że przeprosi Pan publicznie Żydów za swojego ministra i niezwłocznie zdymisjonuje go, bo przekroczył wszelkie granice przyzwoitości - piszą przedstawiciele B’nai B’rith.

Gliński tłumaczy się przez Twittera

Wiadomość o jego wypowiedzi dla "Wprostu" dotarła już do Izraela i USA. Minister postanowił wytłumaczyć swoje słowa za pomocą Twittera.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Córka Kaczyńskiej publicznie napiętnowała koleżankę! O jej poczynaniach mówią już wszyscy
  2. Andrzej Duda totalnie pogrążony! Już wszystko jasne, zostanie wezwany
  3. Beata Szydło wyrzucona na bruk! Ogromny skandal poraził Polskę
  4. Znaki zodiaku i moda. Kto jest najbardziej stylowy?
  5. ZNAKI ZODIAKU, które są największymi leniuchami. Kochają spać
źródło: wiadomsci.wp.pl Następny artykuł