Izrael oficjalnie ATAKUJE Polskę. "Mordercy, polskie obozy śmierci"

Izrael oficjalnie ATAKUJE Polskę. "Mordercy, polskie obozy śmierci"

Izrael w agresywny sposób odpowiada na przyjęcie przez polskie władze ustawy, która zakazuje używania takich określeń jak "polskie obozy śmierci". Wybuchł potężny kryzys we wzajemnych relacjach. Premier Netanjahu potępił polskie władze, a po sieci rozsyłana jest obrażająca Polskę grafika. Premier Morawiecki został zaś wezwany przez Izrael! 

Niedawno Sejm uchwalił nowelizację, która wprowadza sankcję grzywny lub karę do trzech lat pozbawienia wolności za słowa typu „polskie obozy śmierci„. Ci, którzy ich użyją będą teraz mieli poważne problemy. ZOBACZ TAKŻE: Mają przerąbane. Więzienie za „polskie obozy śmierci”

Oburzenie w Izraelu

Niespodziewanie na uchwalenie tej ustawy oburzył się premier Izraela, ojczyzny tych, których najbardziej dotknął Holokaust. Premier Izraela, Benjamin Netanyahu, wezwał dziś do jak najszybszego zorganizowania spotkania izraelskich dyplomatów z polskim premierem Mateuszem Morawieckim. Wszystko po to, aby wyrazić silny sprzeciw wobec ostatnio przyjętej ustawy. ZOBACZ TAKŻE: Oburzają was „polskie obozy śmierci”? Więc TO was rozwścieczy!

Polska ustawa - Izrael odpowiada

Przyjęta przez polski Sejm ustawa mówi, że każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne – będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Premier Izraela Netanyahu w swoim poście w mediach społecznościowych nazwał śmiało polski projekt "bezpodstawnym absurdem". Jak powiedział: "historii nie da się na nowo napisać". - To prawo jest bezpodstawne, zdecydowanie się temu przeciwstawiam, historii nie można zmienić i negować Holokaustu, nakazałem ambasadzie Izraela w Polsce spotkać się z polskim premierem i wyrazić stanowczy sprzeciw wobec prawa - komentuje Netanjahu. Oświadczenie to premier Izraela wydał po gorącej wymianie zdań między przewodniczącym partii "Jest Przyszłość Ja’irem Lapidem" a polską ambasadą w Izraelu. ZOBACZ TAKŻE: #TeoriaSpiskowa czy prawda? „Polskie obozy śmierci” wymyślili naziści na usługach CIA

"BYŁY polskie obozy śmierci"

Lapid, założyciel partii Jest Przyszłość to syn ocalałego z Holokaustu człowieka. Dogłębnie poruszyła go ustawa przyjęta przez polski Sejm. - Zdecydowanie potępiam uchwalone w Polsce nowe prawo, które próbuje zaprzeczyć udziałowi wielu obywateli polskich w Holokauście. Został on wymyślony w Niemczech, ale setki tysięcy Żydów zostało zamordowanych bez spotkania z niemieckim żołnierzem. Były polskie obozy śmierci i żadne prawo nie może tego zmienić - tak na swoim Twitterze napisał Lapid. Mało tego, w internecie rozsyłana jest krzywdząca Polskę grafika. To odpowiedź na obrazek z niemieckim żołnierzem strzelającym do Polaka. Na izraelskiej grafice widzimy Polaka zabijającego bezbronnego Żyda. Podpis to "Polskie obozy śmierci" i "nie mylcie mordercy z ofiarą". Zaczyna się największy kryzys w relacjach Polski z Izraelem od lat. Polskie obozy śmierci Izrael Następny artykuł