Najpopularniejszy w Izraelu portal informacyjny „Times of Izrael” napisał, że premier Morawiecki jest Żydem. Konfliktem na linii Polska – Izrael od kilku dni żyją media z całego świata. W polskim internecie zawrzało.

Nie ustają kontrowersje wokół nowelizacji ustawy IPN, którą przyjął polski senat, a od wejścia w życie dzieli ją tylko jeden podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Na mocy tej ustawy osoby, które przypisują polskiemu narodowi zbrodnie popełnione przez III Rzeszę w okresie II Wojny Światowej, będą karane więzieniem.

ZOBACZ TAKŻE: Premier Izraela szokuje. „Hitler NIE CHCIAŁ zabijać Żydow, winni są…”

Premier Morawiecki jest Żydem

The Times of Izrael napisał, że Polska zrobiła premierem byłego bankiera o żydowskim pochodzeniu. W sieci zawrzało, internauci – głównie zwolennicy rządu Prawa i Sprawiedliwości – zarzucają izraelskim mediom rozgrywanie polityki rasą, a jednocześnie oskarżają o to m.in. Polskę.

– Polityk o żydowskich korzeniach, który przyznał że obie jego ciotki zostały uratowane przez nie-Żydów w czasie Holokaustu, został mianowany premierem kraju w wyniku przetasowań gabinetowych. Minister finansów Mateusz Morawiecki, były prezes banku w Grupie Santander, został wybrany na szefa polskiego rządu, który przygotowuje się do wyborów parlamentarnych w 2019 roku. Jego żydowskie korzenie były znane w Polsce. Morawiecki mówił o tym w szczegółach na początku tego roku podczas uroczystości w warszawskim zoo, mających uhonorować byłego dyrektora zoo i jego żony, Jana i Antoniny Żabińskich, którzy uratowali tam setki Żydów – napisano na stronie timesofisrael.com.

ZOBACZ TAKŻE: Nieprawdopodobny sojusznik Polski w konflikcie z Izraelem!

Najbardziej poczytny izraelski portal powołał się na wypowiedź Mateusza Morawieckiego z przemówienia podczas uroczystości w warszawskim zoo i zacytował ją w swoim artykule.

– Zawsze podczas takich ceremonii zaczynam zastanawiać się nad historią mojej rodziny. Moja ciocia Irena była Żydówką, przeżyła wojnę jako dziesięcioletnie dziecko w momencie jej zakończenia. Do 16 roku życia mieszkała u polskiej rodziny, która uratowała ją z pomocą kilkudziesięciu innych nieżydowskich Polaków, którzy ryzykowali życiem i ukryli ją. Inna ciotka, o imieniu Roma, mieszka teraz w Izraelu. Przeżyła Holocaust, bo uciekła na wschód – powiedział wówczas premier Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE: Oszalał?! Morawiecki właśnie oskarżył NIEMCÓW o Katyń

Czy Robert Biedroń nadaje się na prezydenta Polski?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

12 nazistów, którzy uniknęli kary - niektórzy żyją do dziś!


12 ostrych cytatów Marii Czubaszek, które uczynią twój dzień lżejszym