TYLKO U NAS! Kropiwnicki brutalnie o PiS ws. Izraela: "Wszystko rozwalili"

TYLKO U NAS! Kropiwnicki brutalnie o PiS ws. Izraela: "Wszystko rozwalili"

Izrael i Polska zerwą kontakty dyplomatyczne? Robert Kropiwnicki z PO w rozmowie z reporterką Pikio.pl - Agatą Kulasiewicz postanowił opowiedzieć o zamieszaniu, jakie powstało z powodu dyskusji nad stosunkami i zaszłościami Polaków z Żydami. Według posła opozycji, Prawo i Sprawiedliwość robi wszystko, aby pogorszyć stosunki z rządem w Jerozolimie i rozbić wszystko, co udało się wybudować.

Izrael jest ostatnio tematem, który notorycznie gości wśród obserwatorów polskiej polityki zagranicznej. Konflikt, w jaki wdały się polskie władze może, zdaniem Roberta Kropiwnickiego z PO, być szkodliwy dla rządu w Warszawie i zniszczyć wszystko, nad czym strona polska i izraelska pracowały od lat. Parlamentarzysta opozycji w rozmowie z Pikio.pl postanowił powiedzieć o swoich odczuciach dotyczących całego zamieszania.

Izrael przestanie być przyjacielem Polski przez politykę PiS?

Według rozmowy, którą Agata Kulasiewicz przeprowadziła z politykiem Platformy Obywatelskiej dla Pikio.pl, zamieszanie i wzajemne oskarżenia, jakie powstały między rządem w Jerozolimie a Warszawą są spowodowane agresywną polityką obozu rządzącego. Przedstawiciel opozycji postanowił w specjalnym wywiadzie skomentować decyzję Mateusza Morawieckiego o usunięciu polskiej delegacji ze szczytu państw, który ma odbyć się w Izraelu. - To jest przedziwna sytuacja. Było tyle dni na to, żeby zareagować, a reakcja jest taka... emocjonalno-paniczna. To stawia pytania, czy my jeszcze mamy dzisiaj dyplomacje tak naprawdę? Czy naprawdę nie można było w jakiś sposób dojść do porozumienia z rządem Izraela z ministrem spraw zagranicznych? To jest przedziwna sytuacja, która stawia pod znakiem zapytania całą naszą dyplomację tego rządu. Okazuje się, że są kompletnie niewydolni i w prostych sprawach nie potrafią tego rozwiązać. Należy po prostu naciskać na przeprosiny, ale nie przez buńczuczne hasła tylko poprzez faktyczne działania dyplomatyczne - mówił.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy Polska poniesie konsekwencję swojego zachowania?

Według posła opozycji emocjonalna decyzja prezesa Rady Ministrów może mieć katastrofalne skutki dla polskiej polityki i zniszczyć relację, które Polacy budowali z Izraelitami. Według parlamentarzysty, zachowanie Mateusza Morawieckiego może przełożyć się także na pogorszenie stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. - To rozwala nasze relacje z Izraelem, rozwala nasze relacje też dalej ze Stanami Zjednoczonymi. No to jest cały czas. Ledwo coś posklejali po tej ustawie o IPN, to znowu wszystko rozwalili - twierdzi Robert Kropiwnicki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ewa Farna pokazała BRATA! Jest bardzo PRZYSTOJNY! Fanki oszalały
  2. Agnieszka Chylińska pokazała dom. Nikt nie przypuszczał, że gwiazda może żyć w TAKIM miejscu
  3. Jackowski przewidział przyszłość Kaczyńskiego: „Leży w łóżku, wokół niego stoją posłowie”
  4. Agata Duda martwi się o córkę. Kinga zdruzgotana nagłą śmiercią przyjaciółki
  5. „Lista grzechów” Tadeusza Rydzyka opublikowana w sieci. Redemptorysta będzie wściekły
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News