Izrael zaatakował Palestynę

Izrael zaatakował Palestynę Źródło: .

W odpowiedzi na prowokację ze strony palestyńskich bojowników ze Strefy Gazy Izrael przeprowadził największą od lat operację odwetową w regionie. Kontratak został określony mianem "zmasowanego". Rząd państwa żydowskiego odpowiedzialnością obarcza Hamas.

Wczoraj wieczorem palestyńscy bojownicy z Hamasu wystrzelili w stronę Izraela trzy rakiety, a ich snajperzy oddali strzały w stronę żołnierzy Sił Obronnych Izraela. Spotkało się ze zdecydowaną odpowiedzią państwa żydowskiego.

Izrael: największe bombardowanie od lat

Rakiety w większości zostały przechwycone przez tzw. Żelazną Kopułę, a ostrzelani w rejonie Kissufim nie zostali ranni. Izrael przeprowadził jednak karne naloty na Strefę Gazy, które były największe od operacji Ochronny Brzeg przeprowadzonej w 2004 roku.

W wyniku bombardowań zginęło czterech członków paramilitarnej organizacji Hamasu, Izz ad-Din al-Qassam. Zdaniem rządu w Tel-Awiwie pociski spadły jedynie na "strategiczne cele terrorystów". - Hamas zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za ten incydent, a także za serię działań terrorystycznych z ostatnich miesięcy - przekazało dowództwo izraelskich wojsk. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne kłopoty TVN! PiS wytoczył najcięższe działa
  2. Tajna narada PiS! Ujawniono szczegóły spotkania na Nowogrodzkiej
  3. Kwaśniewska ujawnia po latach! Jej małżeństwo było horrorem
  4. Psy do adopcji. Szukają ciepła, miłości i własnego człowieka
  5. Wymarzone wakacje – gdzie polskie gwiazdy spędzają swój urlop?

źródło: rp.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News