Polacy pokochali ją w "07 zgłoś się". Niewiarygodne, jak dziś wygląda

Polacy pokochali ją w "07 zgłoś się". Niewiarygodne, jak dziś wygląda Źródło: screen/TVP

Izabela Olejnik była gwiazdą polskich seriali, w tym słynnego "07 zgłoś się". Pomimo tego że na ekranie pojawia się od wielu lat, nadal nie rezygnuje z kariery i nie zamierza zaszyć się w domu.

Izabela Olejnik została zapamiętana przez widzów po odegraniu wielu ról w filmach i serialach. Na koncie ma angaż w "07 zgłoś się" jako Monika Tokarzewska, kreację Joanny Franciszki Tarkowskiej w "Siedem życzeń" czy grę w bardziej znanym współczesnemu widzowi serialu "39 i pół".

Izabela Olejnik zaczęła swoją aktorską karierę od teatru

Swoją karierę aktorka zaczęła w styczniu 1970 roku w Studenckim Teatrze Satyryków. Do teatru została przyjęta zaledwie jako 18-latka. Niestety, początki nie były łatwe, gdyż jej rodzice nalegali, aby najpierw zdała maturę. Gdy udało jej się zaliczyć egzamin dojrzałości, wróciła na deski teatru.

W teatrze szlifowała swój aktorski talent. W 1976 roku zdała egzaminy aktorskie. Nie podchodziła do nich jedynie z doświadczeniem z STS-u - wcześniej zaliczyła m.in. występy w Teatrze Rozmaitości w Warszawie czy epizody w Teatrze Telewizji. Na wyższy poziom weszła w 1979 roku, gdy zdobyła angaż w popularnym kabarecie Olgi Lipińskiej.

Izabela Olejnik po latach jest wciąż w formie

Aktorka może być znana również z roli Celiny w serialu "Plebania", w którym występowała przez dwa lata. Co ciekawe, 69-latka nie zamierza przechodzić na emeryturze. Nie tylko występuje w recitalach i epizodycznie pojawia się w serialach (takich jak np. "Przyjaciółki", gdzie wcieliła się we wróżkę), ale także możemy zobaczyć ją na dużym ekranie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niedługo na ekrany kin wejdzie film pt. "Kryptonim przypadek", w którym gra Izabela Olenjnik. Aktorka wręcz promienieje, co widać po jej aktualnych zdjęciach. Sama również przyznaje, że jest w dobrej formie i, póki co,  nie ma zamiaru przechodzić na aktorską emeryturę.

Dzisiaj grzeje: 1. Mocne słowa polskiego podróżnika ws. koronowirusa z Chin. "Pewne jest, że zagrożenie dotrze także do nas"
2. Nie żyje mama z sześciorgiem dzieci, najmłodsze miało roczek. Okropna śmierć, nie mieli szans

- Zachłannie chwytam wszystko co nowe. Zaglądam wszędzie, w każdy kąt, za każdy róg. Coraz więcej umiem i coraz więcej mogę. Tyle że dziś już niczego nie muszę, a po prostu bardzo chcę - wyjawiła Izabela Olejnik w wywiadzie.

screen youtube/superstacja

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Martwiące doniesienia. Oficjalny komunikat ws. nagłego pobytu w szpitalu Tomasza Stockingera, atak choroby zrujnował jego plany
  4. W jaki sposób krzyżujesz ramiona? Ich ułożenie zdradza największą tajemnicę twojego charakteru
  5. Korzystasz z internetu? Możesz uzyskać od państwa nawet ponad 700 złotych, wystarczy jedna rzecz

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News