Przełom w sprawie Iwony Wieczorek. Nowe doniesienia

Przełom w sprawie Iwony Wieczorek. Nowe doniesienia Źródło:

Iwona Wieczorek zaginęła w lipcu 2010 roku. Wyszła z klubu Dream Club w Gdańsku, następnie uchwyciły ją kamery na nadmorskiej promenadzie. O 4:12 ślad się urwał, a wszczęte śledztwo nie dało żadnego rezultatu. Teraz pojawiły się nowe doniesienia w sprawie zaginięcia Iwony.

Iwona Wieczorek wyszła z klubu, więcej nie wróciła do domu. Minęło kilka lat, a dalej nie odnaleziono zaginionej w 2010 roku kobiety. Przepadła bez śladu, a ostatni raz widziano ją w nocy z 16 na 17 lipca. Sprawa miała zostać umorzona ze względu na brak nowych wniosków, jednak teraz zajęła się nią Prokuratura Krajowa. Analiza dowodów zakończy się najpóźniej w październiku 2018 roku, nie wiadomo jednak, czy ujawnione zostaną wtedy nowe szczegóły dotyczące śledztwa.

Iwona Wieczorek zaginęła kilka lat temu, Prokuratura Krajowa rozpoczyna własne śledztwo

Rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik twierdzi, że postępowanie trwa od dawna i jest to standardowa procedura. - Uznano, że sprawa Iwony Wieczorek, w której nie ustalono, co stało się z pokrzywdzoną i podjęto decyzję o jej umorzeniu, powinna zostać zbadana w Prokuraturze Krajowej pod kątem kompletności materiału dowodowego - opowiada Bialik. Nie ulega jednak wątpliwości, że ponowne skupienie się na śledztwie może ujawnić nowe, dotąd nieznane szczegóły jej zaginięcia kobiety. - To wielka szansa. Z doświadczenia wiemy, że gdy sprawę prowadzą miejscowi, czasem wolą czegoś nie zauważyć i zamieść pod dywan. Prokuratura Krajowa na pewno znajdzie w tej układance coś ciekawego, o ile już tego nie znalazła - przekonuje prezes fundacji "Na Tropie" i dziennikarz śledczy Janusz Szostak. Szostak przyznał również, że od dłuższego czasu zajmuje się sprawą. Jest kilka wątków, które pozwalają mu przypuszczać, że grupa osób próbuje nie dopuścić do rozwiązania śledztwa. Janusz Szostak nie chce oskarżać policji i sam podkreśla, że "chodzi o półświatek biznesmenów, organów porządkowych i pracowników wymiaru sprawiedliwości".ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda będzie się z tego tłumaczył. Sensacyjne doniesienia o jego nowym rzeczniku
  2. W polskim rządzie był rosyjski szpieg. Szybka akcja służb i prokuratury
  3. Zmarła legendarna piosenkarka. Właśnie ujawniono wstrząsające szczegóły
  4. Hańba! W polskich restauracjach podają pierogi z mięsem chronionych zwierząt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News