Iwona Duda
youtube.com Telewizja wPolsce
Klaudia Bochenek - 13 Maja 2020

Iwona Duda: Kim jest nowa szefowa Alior Banku? Ma na swoim koncie już współpracę z premierem pierwszego rządu PiS

Iwona Duda została powołana na nową szefową Alior Banku. Wiemy, kim jest i czym się wcześniej zajmowała. Co ciekawe, ma na swoim koncie pracę nie tylko na wysoko postawionych stanowiskach, ale też współpracowała z premierem pierwszego rządu PiS.

Iwona Duda decyzją zarządu stała się nową szefową Alior Banku, jednak współpracownicy chcą, by zajęła jeszcze wyższe stanowisko. Krzysztof Bachta, poprzedni prezes, złożył rezygnację.

Alior Bank ma nową szefową, to Iwona Duda

Funkcję prezesa Alior Banku do tej pory pełnił Krzysztof Bachta. Był szefem od października 2018 roku, a 12 maja 2020 roku zarząd przyjął jego rezygnację. Nowo powołana Iwona Duda ma zająć stanowisko wiceprezesa, nie prezesa, i z tego stanowiska dowodzić bankiem. W związku tym Alior Bank zamierza wnioskować do Komisji Nadzoru Finansowego, aby ostatecznie Iwona Duda została pełnoprawnym prezesem.

Iwona Duda ekonomista

Iwona Duda urodziła się 8 października 1967 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim i jest z wykształcenia ekonomistką - ukończyła studia ekonomiczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. W latach 90. znalazła zatrudnienie w Ministerstwie Finansów w Departamencie Długu Publicznego. Przez pewien czas była też doradczynią Narodowego Banku Polskiego.

Na studiach jej prace naukowe najczęściej dotyczyły tematyki emerytalnej. Dzięki nabytej wiedzy, Iwona Duda w 1998 roku została dyrektorem w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi oraz Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych. Współpracę z podmiotami zakończyła w 2005 roku, aby rok później pełnić funkcję pełnomocnika prezesa Rady Ministrów w pierwszym rządzie PiS. W 2006 roku została również wiceprzewodniczącą w Komisji Nadzoru Finansowego.

Zanim Iwona Duda została szefową Alior Banku, pracowała jako zastępca przewodniczącego rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego, potem została wybrana członkinią rady nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, a także zastępcą członka Rady ds. Systemu Płatniczego przy NBP. Niejednokrotnie pojawiała się w programach telewizyjnych w roli specjalisty i analityka.

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News