Trwa protest głodowy lekarzy-rezydentów. Właściwie każda władza zmaga się z tego typu protestami i za każdym razem opozycja widzi w nich winę obecnej władzy. Teraz internauci i media twierdzą, że jest sposób na uzdrowienie służby zdrowia. To prawie 2,5 mld złotych dodatkowych pieniędzy na medycynę.

Nikt nie zaprzecza, że publiczna służba zdrowia jest źle zorganizowana i niedofinansowana. Jest tak od lat i w związku z tym protesty pracowników medycznych odbywają się z pewną regularnością.

Każdy kolejny rząd obiecuje znaleźć sposób na zmniejszenie kolejek i godne życie lekarzy. Dotąd wciąż nie udało się to żadnemu, jednak opozycja zawsze widzi winę tych, którzy rządzą obecnie. Tak jest i tym razem.

Podczas protestów medyków podlegająca Jackowi Kurskiemu Telewizja Polska informuje o absurdalnych wręcz żądaniach lekarzy. W tym samym czasie opozycyjni dziennikarze i nieprzychylni rządowi internauci znajdują sposób, by uzdrowić służbę zdrowia. Problem polega na tym, że Jarosław Kaczyński prędzej odejdzie z polityki, niż zgodzi się na takie rozwiązanie.

– Wystarczy zlikwidować religię w szkołach i 1 miliard 500 milionów na służbę zdrowia się znajdzie. Religia do salek gdzie jej miejsce – zwrócił uwagę na Twitterze śląski działacz społeczny Łukasz Kohut.

Rację przyznało mu wielu internautów. Inni podkreślali, że podobnie można byłoby przenieść pieniądze z innych płaszczyzn współfinansowanych przez rząd. Na to zwrócił uwagę także dziennikarz Tomasz Lis.

– 800 mln na lekarzy – nie. 800 mln na kłamstwa TVP – tak. Dlaczego? Lekarze ratują ludzi. TVP ratuje PIS – napisał na Twitterze szef polskiego Newsweeka.

Jeśli zsumować te kwoty, nieprzychylni władzy dziennikarz i internauci właśnie znaleźli sposób, by służbie zdrowia dać 2,3 mld zł. Na te pomysły jednak z pewnością nie zgodzi się szef partii rządzącej Jarosław Kaczyński.

Czyją córką jest Małgorzata Rozenek? Zdziwisz się! Zaskakujące powiązania rodzinne znanych ludzi


Z TAKĄ obstawą przy bankomacie nikt cię nie ruszy!

Źródło: polityczek.pl

...

Zobacz również

Zobacz również