Istnieje sposób, żeby służbie zdrowia dać MILIARDY. Ale Kaczyński prędzej odejdzie niż się zgodzi

Istnieje sposób, żeby służbie zdrowia dać MILIARDY. Ale Kaczyński prędzej odejdzie niż się zgodzi Źródło: fot. youtube.com/Telewizja Republika

Trwa protest głodowy lekarzy-rezydentów. Właściwie każda władza zmaga się z tego typu protestami i za każdym razem opozycja widzi w nich winę obecnej władzy. Teraz internauci i media twierdzą, że jest sposób na uzdrowienie służby zdrowia. To prawie 2,5 mld złotych dodatkowych pieniędzy na medycynę.

Nikt nie zaprzecza, że publiczna służba zdrowia jest źle zorganizowana i niedofinansowana. Jest tak od lat i w związku z tym protesty pracowników medycznych odbywają się z pewną regularnością. Każdy kolejny rząd obiecuje znaleźć sposób na zmniejszenie kolejek i godne życie lekarzy. Dotąd wciąż nie udało się to żadnemu, jednak opozycja zawsze widzi winę tych, którzy rządzą obecnie. Tak jest i tym razem. Podczas protestów medyków podlegająca Jackowi Kurskiemu Telewizja Polska informuje o absurdalnych wręcz żądaniach lekarzy. W tym samym czasie opozycyjni dziennikarze i nieprzychylni rządowi internauci znajdują sposób, by uzdrowić służbę zdrowia. Problem polega na tym, że Jarosław Kaczyński prędzej odejdzie z polityki, niż zgodzi się na takie rozwiązanie. - Wystarczy zlikwidować religię w szkołach i 1 miliard 500 milionów na służbę zdrowia się znajdzie. Religia do salek gdzie jej miejsce - zwrócił uwagę na Twitterze śląski działacz społeczny Łukasz Kohut. Rację przyznało mu wielu internautów. Inni podkreślali, że podobnie można byłoby przenieść pieniądze z innych płaszczyzn współfinansowanych przez rząd. Na to zwrócił uwagę także dziennikarz Tomasz Lis. - 800 mln na lekarzy - nie. 800 mln na kłamstwa TVP - tak. Dlaczego? Lekarze ratują ludzi. TVP ratuje PIS - napisał na Twitterze szef polskiego Newsweeka. Jeśli zsumować te kwoty, nieprzychylni władzy dziennikarz i internauci właśnie znaleźli sposób, by służbie zdrowia dać 2,3 mld zł. Na te pomysły jednak z pewnością nie zgodzi się szef partii rządzącej Jarosław Kaczyński.

Źródło: polityczek.pl

Następny artykuł