Nowe Centrum Islamskie strawione przez ogień. Oskarżono prawicę (video)

Nowe Centrum Islamskie strawione przez ogień. Oskarżono prawicę (video) Źródło: źródło: youtube.com

W holenderskim mieście Culemborg doszło do potężnego pożaru. Ogień w nocy ze środy na czwartek rozświetlił okolicę pożerając islamski ośrodek i pięć zaparkowanych w jego pobliżu aut. Policja podejrzewa, że skrajnych prawicowców o podpalenie.

Niedawno otwarte Centrum Islamskie w Culemborg zostało doszczętnie strawione przez ogień. Lokalna społeczność muzułmańska bardzo cieszyła się z Centrum, które trafiło w jej ręce stosunkowo niedawno. Stowarzyszenie Wspólnot Islamskich ledwie kilka tygodni temu weszło w posiadanie budynku.

Poprzednio mieścił tam się basen. Muzułmanie zdołali go jednak przerobić na placówkę zrzeszającą zamieszkałych w okolicy wyznawców Allaha. W budynku powstała nawet sala modlitewna, a w przyszłości miał się tam wznosić meczet.

Choć policja nie zdołała złapać podpalaczy, funkcjonariusze są zdania, że za pożar odpowiedzialni są członkowie skrajnie prawicowych i antyislamskich organizacji. Te dość głośno opierały się sprzedaży basenu muzułmanom. Kiedy jednak nie mogły protestem zapobiec transakcji, po prostu podpalono centrum.

Pożar, który wzniecono w środę wieczorem był tak rozległy i trudny do opanowania, że strażacy walczyli z nim przez całą noc aż do rana. Ogień zdołał przenieść się na sąsiednie budowle, jednak ich azbestowe elementy uchroniły je przed spopieleniem. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Nowe Centrum Islamskie doszczętnie spalone Nowe centrum islamskie doszczętnie spalone. Oskarżono prawicę. Tutaj więcej info: http://pikio.pl/islamskie-centrum-strawione-przez-ogien-skrajna-prawica-podejrzana-o-podpalenie-video/ Opublikowany przez Pikio TV na 29 grudzień 2016
https://www.youtube.com/watch?v=u-WHEHNE02U pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News