Islamski zamachowiec z Notre Dame to... znana postać odznaczona przez Unię Europejską

Islamski zamachowiec z Notre Dame to... znana postać odznaczona przez Unię Europejską Źródło: źródło: wikimedia.org, flickr.com

Francuska policja ujawniła tożsamość napastnika, który we wtorek wieczorem pod katedrą Notre Dame próbował zamordować policjanta. Informacja ta wywołała "zdumienie" wśród władz Unii Europejskiej. Okazuje się, że 41-letni napastnik to bardzo ceniony przez i honorowany przez UE dziennikarz.

Napastnik, który zaatakował policjanta, był uzbrojony w młotek i kilka nożu kuchennych. Agresor w trakcie ataku wykrzykiwał "to za Syrię!" i próbował zadźgać funkcjonariusza. W porę jednak zareagował inny z policjantów, który znajdował się w pobliżu. Mundurowy oddał strzał w kierunku 41-latka, czym powalił go na ziemię. Obecnie agresor przebywa w szpitalu. W domu zamachowca znaleziono nagranie, na którym ten przyrzeka wierność Państwu Islamskiemu. Nie wiadomo jednak, czy atak pod Notre Dame był zlecony 41-latkowi przez ISIS. Organizacja terrorystyczna wciąż nie wypowiedziała się w sprawie tego ataku. Co więcej, udało się już zidentyfikować zamachowca. Okazuje się, że to Massip Farid Ikken, który z zawodu jest dziennikarzem. Po ujawnieniu tej informacji władze Unii Europejskiej złapały się za głowę. Ikken to imigrant algierskiego pochodzenia, który przez lata mieszkał w Szwecji, gdzie uzyskał tytuł magistra i pracował w zawodzie. Mężczyzna w 2009 roku został uhonorowany prestiżową nagrodą Komisji Europejskiej - "Razem przeciw dyskryminacji". Ikken napisał bowiem artykuł o rasizmie wobec imigrantów, który KE uznała za najlepsze dotknięcie tego problemu od lat. Obecnie Ikken ma być mocno zradykalizowanym islamistą, który sam siebie każde tytułować "żołnierzem kalifatu". Także jego słowa, które wykrzykiwał podczas ataku, mają niebagatelne znaczenie i mówią o motywach jego zamachu. Francuskie wojsko jest bowiem członkiem koalicji zjednoczonej w walkach przeciw ISIS.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News