Burmistrz Rotterdamu, który jest muzułmaninem pochodzącym z Maroka, w ostrych słowach wypowiedział się o islamistach niedoceniających wolności słowa. 

Ahmed Aboutaleb znany jest z ostrego języka i krytyki fundamentalistów. Ostatnio zdołał jednak ponownie wzbudzić kontrowersje.

– To niezrozumiałe, że możecie się odwracać od wolności. Ale jeśli nie cenicie wolności, to – w imię niebios – spakujcie swoje walizki i wyjedźcie – powiedział Aboutaleb na żywo w telewizji.

– Może na świecie jest miejsce, gdzie możecie być sobą. Bądźcie ze sobą szczerzy i nie zabijajcie niewinnych dziennikarzy. Po prostu, jeśli się wam tu nie podoba, bo jacyś satyrycy robią gazetę, to po prostu wypierd*lajcie. – dodał.

Aboutaleb do Holandii przyjechał w 1976 r. Jest wyznawcą islamu, aczkolwiek od zawsze podkreślał konieczność integracji muzułmanów w Holandii i zalety wielokulturowego społeczeństwa. W swojej politycznej karierze był już m.in ministrem pracy i polityki społecznej. Od 2008 pełni funkcję burmistrza Rotterdamu.

Burmistrz Londynu Boris Johnson nazwał go „głosem oświecenia, głosem Woltera”.

Johnson napisał: „Jest głosem oświecenia, głosem Woltera. Możemy i będziemy bronić naszych państw od tych dżihadystycznych oprychów. (…) Ale jeśli mamy wygrać walkę o umysły młodych muzułmanów, to jego [Aboutaleba] głos jest nam bardzo potrzebny – bo przede wszystkim jest to głos muzułmański”.

źródło: wyborcza.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.