Profesor Suad Saleh z Uniwersytetu Al-Azhar w Kairze wydała opinię mówiącą, że muzułmanom wolno gwałcić chrześcijanki. Wg. uczonej Allah przyzwala na takie zachowanie w czasie wojny z wrogami islamu, w celu upokorzenia nie-muzułmanek. 

Słowa padły podczas audycji w telewizji Al-Hayat. Według uczonej gwałty są dopuszczalne w czasie „prawowitej wojny” – muzułmanów z niewiernymi.

– Kobiety, które są jeńcami wojennymi to te, które są twoją własnością. Aby je upokorzyć, stają się własnością dowódcy armii lub [innego] muzułmanina, a on może uprawiać z nimi seks, tak jak uprawia seks ze swoimi żonami – powiedziała islamska uczona.

Zdaniem Saleh Islam uregulował w tej kwestii coś, co istniało od zawsze – niewolnictwo seksualne. Dodatkowo Koran sprawę ma rozstrzygać na korzyść kobiet, regulując, kiedy jest to dopuszczalne. Wobec tego muzułmanie podczas konfliktów z nie-muzułmanami powinni wręcz wykorzystywać obce kobiety i w ten sposób je upokarzać. Saleh twierdzi, iż praktyka ta jest rzeczą dobrą.

źródło: wolnosc24.pl

...

Zobacz również