Uczniowie szkoły podstawowej w Garmisch-Partenkirchen w Bawarii, tuż przy granicy z Austrią, uczeni byli na zajęciach recytacji modlitwy muzułmańskiej. Czwartoklasiści mieli nauczyć się islamskiego wyznania wiary w ramach zajęć etyki. Sprawę nagłośnił jeden z rodziców dzieci.

Działania nauczycieli etyki oburzyły ojca jednego z uczniów, który zgłosił sprawę austriackim mediom. Mężczyzna przekazał redakcji portalu informacyjnego materiały, jakie dzieci miały otrzymać na zajęciach. To kartka z wydrukowaną modlitwą w zapisem fonetycznym języka arabskiego i w języku niemieckim.

Uczniowie mieli nauczyć się wyznania zaczynającego się od „Allahu Akbar” na pamięć. Według nauczycieli, formułka, którą uczyli dzieci, miała zostać wygłoszona przez nie w ramach nabożeństwa ekumenicznego. Jej fragment brzmi: „O Boże, jak doskonale, że jesteś, chwała tobie. Błogosławione jest imię Twe, i wzniosły jest Twój majestat. Nie ma boga prócz ciebie”.

Pomimo nagłośnienia sprawy i publikacji zdjęć kart z modlitwą, dyrektor placówki, Gisela Ehrl, nie potwierdziła, że do podobnych zajęć dochodziło w szkole. Stwierdziła tylko, że w przyszłym tygodniu opublikowane zostaną pisemne odpowiedzi na temat sprawy.

źródło: breitbart.com
Karta z modlitwą, którą otrzymało każde dziecko. źródło: breitbart.com

Co ciekawe, już w kwietniu tego roku bawarskie stowarzyszenie nauczycieli nawoływało do wprowadzenia do szkół obowiązkowych zajęć z islamu. Są bowiem zdania, że muzułmanie powinni czuć, że ich religia jest w formalnej edukacji w tym kraju, co pozwoli im się lepiej zaaklimatyzować. Niemcy z kolei zyskają tym, że będą lepiej nauczeni jak pomóc imigrantom w ich integracji.

W związku z tym, coraz więcej placówek edukacyjnych w Niemczech rezygnuje z tradycyjnych obrzędów chrześcijańskich Bożego Narodzenia. Władze szkół twierdzą bowiem, że pozwoli im to na lepsze dostosowanie się do „różnych kultur” i sprawi, że muzułmanie nie będą się czuć wyobcowani.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: breitbart.com
pt

Zobacz również