Państwo Islamskie zadarło z potężną siłą i zabijając Harunę Yakuwę, jednego z japońskich zakładników, ściągnęło na siebie gniew organizacji, których jeszcze w XX wieku obawiali się Amerykanie. Chodzi o faszystowskie Tōhōkai i Kokuryūkai, czyli Towarzystwo Czarnego Smoka. 

Śmierć Japończyków zgodnie z Kodeksem Bushido ma zostać pomszczona, a ich oprawcy zamordowani. Jeżeli będzie to możliwe, to zabici zostaną również członkowie ich rodzin, aby „zamknąć ród”. Jednakże, na celowniku znalazła się cała społeczność muzułmańska, bowiem organizacje wzywają na wojnę przeciwko islamowi. Wyznawców tej religii uznano za wrogów Japonii.

Organizacje odpowiedziały na apel matki 47-letniego dziennikarza Kenji Goto i zemszczą się za niehonorową śmierć Japończyka. Formalnie obie formacje są uznane za nielegalne. Kokuryūkai powstała w 1901 r. w celu wyparcia rosyjskich wpływów z Mandżurii. Głównym działaniem Czarnego Smoka było szpiegostwo. Przed II Wojną Światową przywódcę organizacji nazywano Cesarzem Ciemności. Zniszczona przez Amerykanów, odrodziła się i nawiązuje w swym działaniu do tradycji samurajów. Mimo, że japońscy samurajowie nie istnieją jako grupa społeczna, to ich kodeks, czyli Bushido, wciąż w Japonii obowiązuje.

Egzekucja dziennikarza była pierwszym atakiem Państwa Islamskiego na obywatela Japonii. Była też pierwszą, która wywołała tak silny gniew i rozpaliła nielegalne organizacje do wojny.

źródło: mpolska24.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.