Niemieckie więzienia coraz bardziej wypełniają się radykalnymi wyznawcami Allaha. Ankieta, którą przeprowadzono w krajach związkowych Niemiec, wykazała znaczny wzrost liczby osób skazanych za działalność ekstremistyczną.

Badanie przeprowadzone w ministerstwach sprawiedliwości wszystkich 16 niemieckich landów wykazały, że liczba skazanych ekstremistów przebywających w więzieniach zwiększyła się. Względem 2015 roku nastąpił wzrost o 30% w liczbie ekstremistycznych skazańców.

155 osadzonych w niemieckich placówkach więziennych to jednak liczba zaniżona. Tak przynajmniej twierdzi René Müller, prezes niemieckiego Związku Pracowników Zakładów Karnych. Zdaniem Müllera, wśród skazanych ekstremiści stanowią o wiele większy odsetek, jednak nie wszyscy zostali osadzeni za działalność na rzecz Państwa islamskiego czy innych organizacji ekstremistycznych.

 – Liczba osadzonych ekstremistów jest z pewnością o wiele wyższa – ocenił szef Związku.

Z ankiety wynika, że najwięcej islamistów osadzonych jest w Bawarii – 51, Berlinie – 35 i Nadrenii-Północnej Westfalii – 34. W tych samych landach nastąpił także największy wzrost w liczbie osadzonych ekstremistów islamskich. Prawie połowa zatrzymanych ekstremistów przebywa wciąż w aresztach śledczych.

Co ciekawe, jako radykałów islamskich niemiecki wymiar sprawiedliwości określa tylko osoby, które popełniły „przestępstwo poważnie zagrażające państwu”. Do tego niechlubnego grona zaliczają się także ci, którzy byli zaangażowani w tworzenie struktur organizacji terrorystycznych.

pt

...

Zobacz również