ISIS znowu zaatakowało! Ponad 60 ofiar i 200 rannych (video)

ISIS znowu zaatakowało! Ponad 60 ofiar i 200 rannych (video)

Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego znowu przeprowadzili atak. Podczas pokojowej manifestacji, której uczestnicy domagali się włączenia ich dzielnicy w plany rozbudowy linii energetycznej doszło do ogromnej eksplozji. Ponad 60 osób straciło życie na miejscu, kolejne 200 odniosło poważne rany. 

Na ulice stolicy Afganistanu, Kabulu, wyszły setki osób należących do trzeciej co do wielkości grupy etnicznej - Hazarów, które domagają się od władz włączenia ich dzielnicy w plany rozbudowy linii energetycznej.

W tłumie znalazł się także zamachowiec samobójca, który odpalił ładunek wybuchowy zabijając na miejscu 61 osób, a kolejne 207 poważnie raniąc. Okolice ataku po zamachu wyglądały jak z horroru. Według relacji dziennikarzy, którzy znaleźli się na miejscu, części ciał zabitych i ich wnętrzności walały się po całej okolicy, a ulica stała się czerwona od krwi.

Do zamachu natychmiast przyznało się Państwo Islamskie.

fot. twitter fot. twitter https://www.youtube.com/watch?v=6lVsrHjq6ZI https://www.youtube.com/watch?v=4M_aW-Mboq4 https://www.youtube.com/watch?v=WF0veXu3HLI Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:
bh, żródło: bbc Następny artykuł