Państwo Islamskie cały czas nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem ofiarami działań ekstremistów z ISIS zostało kilkanaście kobiet, które odmówiły seksu z dżihadystami.

Kobiety miały być przetrzymywane w przejętej przez ISIS mosulskiej twierdzy w Iraku, którą ekstremiści zajęli w czerwcu ubiegłego roku. Pojmane poniosły śmierć, gdyż nie chciały oddać się terrorystom. Według Zainaby Bangura, wysłanniczki ONZ do spraw przemocy seksualnej w konfliktach, pojmane kobiety wystawione były niejednokrotnie na sprzedaż.

Zgodnie z informacją podaną przez Bangurę, zdarzają się jednak sytuacje, gdy dżihadyści pozwalają kobietom wrócić do ich rodzin. Jednak takie uwolnienie następuje tylko po wykupie z niewoli, a cena jest zazwyczaj bardzo wysoka. Mowa o tysiącach dolarów.

Wysłanniczka ONZ dotarła też do dokumentu należącego do Państwa Islamskiego. Mowa w nim o tym, że bojownicy ISIS wciąż sprzedają kobiety chrześcijańskie i te, które należą do sekty yazidi. Z zapisków wynika, że dżihadyści najbardziej bogacą się na sprzedaży dziewczynek mających 8-9 lat.

Co więcej, w zeszłym roku Państwo Islamskie przypuściło atak na region Sindżar w północnym Iraku. Na skutek napaści zbrojnej do niewoli trafiły setki kobiet wyznających yazidi.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

pt

...

Zobacz również