Terrorystyczna organizacja tzw. Państwo Islamskie opublikowało w sieci nagranie, w którym ogłasza swoje zwycięstwo po zamachach w Brukseli i wzywa swoich bojowników do świętej wojny. Jak przekonują terroryści, „najgorsze” dla Europy jeszcze nie nastąpiło. 

ISIS przyznało się do zorganizowania zamachów w Belgii już kilka godzin po atakach. Zamachowcy byli również szkoleni w specjalnych obozach w Państwie Islamskim, a jeden z braci El Bakraoui – którzy wysadzili się na belgijskim lotnisku – był deportowany z Turcji z uwagi na powiązania z ISIS. W ataku na Belgię zginęło co najmniej 31 osób, a około 300 zostało rannych.

W opublikowanym w sieci nagraniu islamscy terroryści oznajmili, że Belgia została zaatakowana z uwagi na jej zaangażowanie w koalicji walczącej w Syrii oraz w Iraku.

 – Samoloty krzyżowców, w tym belgijskie, dzień i noc kontynuują bombardowania muzułmanów w Iraku i na Bliskim Wschodzie – słyszymy w nagraniu.

Terroryści zapowiedzieli również kolejne ataki, które swoją brutalnością i zasięgiem przewyższą dotychczasowe. ISIS wezwało również swoich bojowników przebywających na terenie Europy do Dżihadu.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh

...

Zobacz również