ISIS publikuje nagranie, ogłasza zwycięstwo w Belgii i grozi kolejnymi atakami (video)

ISIS publikuje nagranie, ogłasza zwycięstwo w Belgii i grozi kolejnymi atakami (video) Źródło:

Terrorystyczna organizacja tzw. Państwo Islamskie opublikowało w sieci nagranie, w którym ogłasza swoje zwycięstwo po zamachach w Brukseli i wzywa swoich bojowników do świętej wojny. Jak przekonują terroryści, "najgorsze" dla Europy jeszcze nie nastąpiło. 

ISIS przyznało się do zorganizowania zamachów w Belgii już kilka godzin po atakach. Zamachowcy byli również szkoleni w specjalnych obozach w Państwie Islamskim, a jeden z braci El Bakraoui - którzy wysadzili się na belgijskim lotnisku - był deportowany z Turcji z uwagi na powiązania z ISIS. W ataku na Belgię zginęło co najmniej 31 osób, a około 300 zostało rannych.

W opublikowanym w sieci nagraniu islamscy terroryści oznajmili, że Belgia została zaatakowana z uwagi na jej zaangażowanie w koalicji walczącej w Syrii oraz w Iraku.

 - Samoloty krzyżowców, w tym belgijskie, dzień i noc kontynuują bombardowania muzułmanów w Iraku i na Bliskim Wschodzie - słyszymy w nagraniu.

Terroryści zapowiedzieli również kolejne ataki, które swoją brutalnością i zasięgiem przewyższą dotychczasowe. ISIS wezwało również swoich bojowników przebywających na terenie Europy do Dżihadu.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News