Po masakrach we Francji i Niemczech ISIS ogłosiło kolejny cel masowych zamachów (video)
Wiadomości Pikio - 1 Sierpnia 2016

Po masakrach we Francji i Niemczech ISIS ogłosiło kolejny cel masowych zamachów (video)

W niedzielę opublikowano w internecie trwające 9 minut nagranie, w którym zawarte było przesłanie do islamistów w kolejnym kraju, który ISIS obrało sobie za cel masowych ataków terrorystycznych. 

Wideo pojawiło się w niedzielę na jednej ze stron internetowych, których używa ISIS. To jeden z dowodów za prawdziwością nagrania. Choć na filmie widać akcje i ćwiczenia bojowników samozwańczego kalifatu i niejednokrotnie słychać słowa "Allahu Akbar", trudno udowodnić prawdziwość materiału.

Zawiera ono przesłanie do islamskich bojowników przebywających w Rosji. ISIS wzywa ich do rozpoczęcia masowych mordów i zamachów. Nagranie zawierało także groźby pod adresem samego Władimira Putina. Kreml podważa jednak prawdziwość filmu i neguje zagrożenie.

- Słuchaj, Putin, przyjdziemy do Rosji i zabijemy was w waszych domach. Bracia, rozpocznijcie dżihad, walczcie i zabijajcie ich - mówi głos, kiedy na nagraniu widać ćwiczących ekstremistów.

Według rzecznika Kremla, Dimitrija Pieskowa, opublikowany film jest dowodem na to, że ISIS przegrywa. Według niego, groźby i zastraszanie w taki sposób to efekt tego, że terroryści muszą "podkulać ogon".

- W miarę tego, jak prowadzona jest walka z ugrupowaniami terrorystycznymi, i w miarę tego, jak terroryści zmuszani są „podkulać ogon”, wykorzystywana jest taka taktyka zastraszania. To normalna praktyka. Nie należy się na to nadmiernie wyczulać, ale też trzeba bezwzględnie zastosować środki ostrożności - skomentował nagranie Pieskow.

http://videos.videopress.com/4lgIcOrr/russia_fmt1.ogvPOLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCOObserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!źródło: dailymail.co.uk, tvp.info, heavy.compt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News