ISIS po raz pierwszy zaatakowało Izrael. Źle się to dla nich skończyło...

ISIS po raz pierwszy zaatakowało Izrael. Źle się to dla nich skończyło...

Bojownicy ISIS po raz pierwszy postanowili przeprowadzić bezpośredni atak na Izrael. Próba skończyła się dla nich tragicznie. Ich grupa została wręcz zmasakrowane przez izraelskie myśliwce. 

Dżihadyści postanowili zaatakować izraelski patrol, który przebywał w okolicy Wzgórz Golan. Otworzyli ogień z moździerzy, aczkolwiek szybko spotkali się z morderczą odpowiedzią. Najpierw żołnierze odpowiedzieli ogniem, a wkrótce na miejscu pojawiły się myśliwce, które zniszczyły ciężarówkę dżihadystów i zmasakrowały cały oddział. Izrael nie poniósł w tym starciu żadnych strat.

Do tej pory dżihadyści nie atakowali Izraela i spekulowało się, że bojownicy ISIS nie chcą dodać izraelskiego wojska do listy swoich przeciwników. Pojawiają się też głosy, które zdecydowana większość odbiera raczej jako teorie spiskowe, że Izrael wspiera ISIS i dlatego nie jest celem ataków.

Izrael ma mocno obsadzoną północną granicę i nie pozwala islamistom na stwarzanie zagrożenia. Premier Benjamin Netanyahu potwierdził, że obywatele nie muszą obawiać się bojowników ISIS.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego:

źródło: The Independent

Następny artykuł