ISIS grozi niemieckiej kanclerz:
Wiadomości Pikio - 6 Sierpnia 2015

ISIS grozi niemieckiej kanclerz: "Zniszczymy wszystkich niewiernych w Niemczech i Austrii"

Kolejne nagranie ISIS z pogróżkami ujrzało światło dzienne. Jest to pierwsze video w języku niemieckim. Materiał adresowany jest do Angeli Merkel.

W filmie padają wyraźne groźby śmierci pod adresem niemieckiej kanclerz. Dżihadyści mają za złe Merkel wysłanie do Afganistanu wojsk niemieckich. Przypominają także o tym, że kanclerz jest wielką przeciwniczką ISIS. Poza groźbami skierowanymi do Merkel, bojownicy Państwa Islamskiego grożą, że wymordują wszystkich niewierzących w Allaha Niemców i Austriaków. W tym samym materiale zachęcają też innych muzułmanów, którzy mieszkają w Niemczech, do wstępowania w szeregi ISIS. Jak na razie około 500 obywateli Niemiec wyjechało, by zasilić szeregi Państwa Islamskiego. Dżihadyści mają w Europie wielu swoich ludzi odpowiedzialnych za rekrutację. Jednym z tych, którzy dali się zwerbować wysłannikom ISIS, był zamieszkały w Niemczech Tunezyjczyk, o którym informowaliśmy już wcześniej.Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:
pt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News