Do akcji Państwa Islamskiego przeciw Rosji doszło w sobotę w Republice Dagestanu. Bojownicy ISIS wzięli jednego z oficerów jako zakładnika, po czym go zamordowali. Do akcji szybko wkroczyła rosyjska policja.

Sytuacja miała miejsce w mieście Derbent. W jednym z mieszkań na wschodzie miasta zabarykadowało się czterech bojowników. Ekstremiści jako zakładnika wzięli starszego oficera. Niestety, mężczyzna został stracony.

Poinformowana o porwaniu i morderstwie policja szturmem wzięła apartament. W wyniku strzelaniny, która miała miejsce w trakcie szturmu, zginęło czterech bojowników, oficer policji, a piętnastu funkcjonariuszy zostało rannych. Informację tę potwierdza rosyjska policja i agencja Interfax.

„Siły zbrojne zakończyły specjalną operację, mającą na celu zniszczenie bojowników. Co najmniej czterech rebeliantów zostało unicestwionych” – poinformował Interfax.

O tym, że ekstremiści odpowiedzialni za uwięzienie oficera i jego śmierć są powiązani z ISIS poinformował sam kalifat. W oficjalnym oświadczeniu Państwo Islamskie przyznało się do ataku. Co więcej, stwierdziło też, że w trakcie strzelaniny jego bojownicy uśmiercili nie jednego, a trzech oficerów.

Nie jest to jednak pierwsza agresja ze strony ekstremistów na Kaukazie. Już niejednokrotnie rosyjska policja miała do czynienia z islamistami w Dagestanie. Było tak chociażby we wrześniu minionego roku, kiedy to bojownicy zamordowali pięciu myśliwych. Aktywność kalifatu w tym rejonie wynika z tego, że wielu muzułmańskich radykałów zamieszkujących Dagestan poprzysięgło wierność ISIS.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: prostozmostu.net
pt

...

Zobacz również