Irena Santor zdecydowała się na szczere wyznanie. Została sama

Irena Santor zdecydowała się na szczere wyznanie. Została sama Źródło: YouTube / Mateusz Matusiak

85-letnia Irena Santor mimo sędziwego wieku mieszka zupełnie sama. Gwiazda opowiedziała o tym, jak obecnie wygląda jej życie. Zwróciła się także z poruszającym apelem do wszystkich seniorów.

Irena Santor, która w tym roku skończyła już 85 lat, promuje nowy spot społeczny dotyczący porozumienia międzypokoleniowego i dobrych praktyk związanych z oswajaniem starości. 30. sekundowa kampania pod nazwą "Mamy całe życie do opowiedzenia", którą zrealizowała fundacja Jolanty Kwaśniewskiej, pojawi się w sieci pod koniec grudnia. Znana artystka wypowiedziała się w obszernym wywiadzie na temat tego spotu, starości oraz samotności. 

Irena Santor apeluje do seniorów i do młodych ludzi

Gwiazda przyznała, że zgodziła się wziąć udział w spocie, ponieważ chce zwrócić uwagę młodych ludzi na potrzebę kontaktu starszego pokolenia z młodzieżą. Prosiła, aby znaleźli oni czas na wysłuchanie historii seniorów, którzy, jak mówi kampania, mają całe życie do opowiedzenia. 

- Ten spot ma przełamać stereotypy. Wciąż nie umiemy ze sobą współżyć, mówię o młodzieży i starszym pokoleniu. Ta nitka, która nas łączy, jest naderwana - twierdzi Irena Santor. 

Zaapelowała także do seniorów, aby nie rezygnowali ze swoich pasji i nie bali się podejmować nowych wyzwań.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Choć kobieta mieszka sama, świetnie sobie radzi 

Gwiazda przyznała, że pomimo tego że skończyła już 85 lat, mieszka sama i dobrze sobie radzi. Po śmierci ukochanego na jakiś zamieszkała w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, który, jak zaznacza, jest dobrze prowadzony i otoczony pięknym parkiem. Chętnie korzystała tam z propozycji wyjazdów do różnych instytucji kultury. Ale czuje, że dla niej to jeszcze nie ten moment, żeby zamieszkać w Skolimowie na stałe. Póki co woli samotność.

Irena Santor zwróciła także uwagę na dość powszechny wśród polskich seniorów problem, jakim jest to, że prawie w ogóle nie wychodzą z domu. 

- Stary człowiek nie może siedzieć w sam w domu, musi wychodzić, do ludzi. Do tej pory było tak, że babcia siedziała w domu, gotowała, była potrzebna ze wszech miar, kochana, ale do kina nie miał kto z nią pójść. Młodzi: chodźcie z nami do kina, na koncerty, nawet rockowe! Ja chodzę. Dopiero dziś dowiedziałam się, że istnieją dancingi międzypokoleniowe i pewnie też będę na nie chodziła - powiedziała.

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska po latach zdradziła całą prawdę o byciu pierwszą damą. „O godzinie 18 byłam karnie w domu”

2. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

- Starość to nie jest wiek, starość to stan umysłu, to punkt widzenia – trafnie napisał Wojciech Młynarski słowa piosenki, którą śpiewam – i ja się z tym zgadzam. Metrykalny wiek nie musi oznaczać starości - dodała piosenkarka. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  2. Robert Lewandowski zabrał głos w sprawie zakończenia kariery. Wymowne słowa Polaka
  3. Ojciec przez 4 lata wykorzystywał nastoletnią córkę. Gdy trafiła do szpitala z ostrym bólem brzucha, stało się najgorsze
  4. Skandal na weselu. Z zemsty na narzeczonej upokorzył ją nagraniem z ukrytej kamery na oczach gości
  5. Niewyobrażalne, nie do opisania. Córka Gessler zamieściła najbardziej skandaliczne zdjęcie roku

Źródło: niezależna.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News