Diagnoza lekarzy brzmiała, jak wyrok śmierci. Irena Santor opowiedziała o walce z rakiem

Diagnoza lekarzy brzmiała, jak wyrok śmierci. Irena Santor opowiedziała o walce z rakiem Źródło: youtube.com/Kultowe Rozmowy

Irena Santor przeżyła koszmar, kiedy podczas rozmowy z lekarzami usłyszała diagnozę. Dla niej brzmiało to jak wyrok śmierci. Niedługo potem polska artystka postanowiła podjąć nierówną walkę. Dziś opowiada, jak wyglądało jej życie z chorobą.

Irena Santor była w szoku, kiedy usłyszała od lekarzy, że ma raka. Artystka kompletnie nie wyobrażała sobie całego procesu leczenia i natychmiast poprosiła specjalistów tylko o jedno. W szczerym wywiadzie zdradza wszystkie szczegóły.

Irena Santor błagała lekarzy tylko o jedną rzecz

Szanowana artystka dowiedziała się o nowotworze w 2000 roku, miała wtedy 65 lat. Wybrała się na badania mammograficzne, które wykazały, że ma w piersi mały guzek. Na całe szczęście po dalszych badaniach okazało się, że stadium nie było mocno rozwinięte, lecz rak był złośliwy. Krzyczała do lekarzy:

- Pobiegłam, oczywiście. Ale najpierw się przeraziłam. Tak dokumentnie. To nie był spokój. W potwornym szale pobiegłam do lekarzy i krzyczałam "Wyciąć! Wszystko wyciąć!".

Krótko po tym Irenę Santor zalała fala smutku i wątpliwości. Nie wiedziała, czy uda jej się pokonać chorobę do końca, a każdy dzień spędzała przygnębiona.

- To był malutki rak, ale bardzo złośliwy. Nie straciłam piersi. Przeszłam przez to bez chemii, brałam tylko naświetlania. Najgorsze jest czekanie na wyniki. To jest taka niemoc, jak w obozie koncentracyjnym, że się żyje, ale nie wiadomo, czy jeszcze jutro się wstanie - mówiła Irena Santor w tygodniku "Wprost".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od momentu, kiedy dokładne badania wykazały, że w jej ciele nie ma już ani jednej nowotworowej komórki, artystka włączyła się w akcję samobadania piersi oraz chodzenia na regularną mammografię. W jej przypadku udało się wykryć raka, kiedy jeszcze nie spustoszył całego organizmu. Irena Santor zaznacza, że Polki w dalszym ciągu nie są świadome, jakie zagrożenie niesie nowotwór piersi.

Dzisiaj grzeje: 1. Mama poszła sprawdzić, czy jej córka śpi. Kiedy zobaczyła w łóżku obok niej psa, zaczęła wszystko nagrywać

2. Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i Lidl

Irena Santor mocno podziwia Angelinę Jolie, która w obawie przed zachorowaniem na raka piersi, zdecydowała się na podwójną mastektomię. Ten rodzaj nowotworu doprowadził do śmierci jej matki.

- Podziwiam ją, że się zdecydowała na to. W jej wieku, przy jej urodzie, przy takiej karierze zdecydować się na to, co ona zrobiła, jest niezwykle trudno - przyznała w rozmowie z dziennikarzem w "Faktach po Faktach".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pięć najlepszych znaków zodiaku. Każdy chciałby nimi być!
  2. 44-letni aktor przyłapany z KOCHANKĄ! Zrobiono im zdjęcia na wakacjach, dziewczyna ma 22 lata. Nie uwierzycie, kim jest
  3. Trudno uwierzyć, co można znaleźć w pochwach Polek. Ginekolog ujawnia odbierające mowę szczegóły
  4. Tajemnicza choroba sprawiała, że kobieta nie wracała do zdrowia 10 lat. Nagle mężczyźni dokonali porażającego odkrycia
  5. Wiesz o czym myśli Twój pies? To nagranie rozłoży was na łopatki, prawdziwe do bólu
  6. RCB wysyła Polakom SMS-y z pilnym alarmem. Zostańcie w domach, w 7 województwach będzie wyjątkowo niebezpiecznie

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News