Po latach na jaw wyszła prawda o Irenie Kwiatkowskiej. Smutne informacje, fanom pęknie serce

Po latach na jaw wyszła prawda o Irenie Kwiatkowskiej. Smutne informacje, fanom pęknie serce Źródło: TVP Kultura

Irena Kwiatkowska była niewątpliwie ikoną polskiego aktorstwa. Urodzona w 1912 roku artystka musiała jednak przejść bardzo trudną drogę, aby zrobić tak ogromną karierę. To, co nierzadko ją spotykało, okazywało się niezwykle przykre i bolesne.

Irena Kwiatkowska, której obraz zarysowuje Marcin Wilk w biografii "Kwiatkowska. Żarty się skończyły", okazuje się zdecydowanie mniej radosna niż postaci kreowane przez nią na ekranach. Z drugiej strony jest jednak szalenie ambitna i zdeterminowana. Życie urodzonej jeszcze przed pierwszą wojną światową artystki bez wątpienia nie było łatwe.

Irena Kwiatkowska i jej trudna przeszłość

Wilk mógł nieco zagłębić się w psychologiczny obraz Kwiatkowskiej dzięki jej pamiętnikowi, który udostępniła mu bratanica artystki. Aktorka prowadziła prywatne zapiski od 12. do 27. roku życia, później stopniowo od tego odchodząc, aby w symbolicznym 1940 roku całkowicie z nich zrezygnować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Pamiętnik zaczęła pisać w 1925 roku. Była wtedy nastolatką. Potem, kiedy już występowała w teatrach prowincjonalnych, cały czas miała nadzieję na karierę aktorki dramatycznej. Ciągle wierzyła, że będzie grała w wielkich dramatach ukazujących przemianę bohatera, że przypadną jej w udziale role, które w świecie aktorskim są wyżej cenione niż skecze estradowe. (...) Te marzenia były w niej rozhulane do wojny. O tym, co się stało z nimi potem - nie wiemy. W czasach pisania pamiętnika towarzyszyły jej też często ciemne, ciężkie nastroje. Bywała smutna, depresyjna. Ale przynajmniej te trudne uczucia do siebie dopuszczała. Później nie było u niej raczej zbyt wiele miejsca na wybrzmienie emocji czy wahania - opowiedział Wilk w wywiadzie dla Gazeta.pl.

Skomplikowany start w dorosłe życie

Kwiatkowska urodziła się w ubogiej warszawskiej rodzinie. Nie miała dobrych relacji z matką, a o jej relacjach z ojcem nie wiemy zbyt wiele. Na drodze do kariery stawało artystce nie tylko pochodzenie, ale ostatecznie także wygląd.

Dzisiaj grzeje: 1. Miliony Polaków spożywają ją codziennie nie wiedząc o skutkach. Trucizna, która sieje spustoszenie w organizmie
2. TVP przekazało zdumiewające wiadomości. Polityk PiS i jego syn został zatrzymany, powód rozwścieczy Polaków

- Pozbawiona była tak zwanych "warunków" - często jej to powtarzano: nie taki głos, nie taki nos, nie taki wzrost. Za to nie brakowało jej ambicji, przebojowości. Ale na jej życiu kładły się cieniem ograniczenia charakterologiczne, (...). Żyła też w niełatwych czasach. A jednocześnie była osobą wrażliwą na otoczenie. I baczną obserwatorką - ujawnił Wilk.

Jak widać, początki kariery Kwiatkowskiej były niezwykle trudne. Po II wojnie światowej miała ponad 30 lat, co w tamtych czasach stanowiło już dla aktorek ogromny problem. Siła charakteru oraz ambicja nie pozwalały jej się jednak poddać. Ostatecznie zapisała się złotymi zgłoskami w historii polskiego aktorstwa, pracując scenicznie przez ponad 70 lat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkach
  2. Żona Kamila Glika jest jedną z najpiękniejszych Polek. Jej zdjęcia powalają internautów (FOTO)
  3. Chłopaki do wzięcia są wyreżyserowani? Asia się wygadała i powiedziała za dużo, fani będą rozczarowani
  4. Mieszkańcy nie mogą się pogodzić z jego odejściem. Nie żyje Czesław Dutka
  5. Danuta Holecka wypowiedziała słowa, które złamią serce każdej matki. Prawda o jej dziecku jest porażająca

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News