Prawie nikt nie wie, że Irena Kwiatkowska przeżyła śmierć kliniczną. Na chwilę przed tym spojrzała w górę i wypowiedziała niepokojące zdanie

Prawie nikt nie wie, że Irena Kwiatkowska przeżyła śmierć kliniczną. Na chwilę przed tym spojrzała w górę i wypowiedziała niepokojące zdanie Źródło: .

Irena Kwiatkowska odeszła 3 marca 2011 roku, a dwa tygodnie później pochowano ją na warszawskich Powązkach. Mało kto wie, że w ostatnich latach życia aktorka mocno walczyła o swoje zdrowie - przeżyła też śmierć kliniczną.

Irena Kwiatkowska była postrzegana jako rezolutna aktorka i "twarda babka" - jak określali ją koledzy aktorzy. Wierni fani artystki mogli już słyszeć pewne doniesienia, lecz praktycznie nikt nie wiedział, że przeszła śmierć kliniczną. Wszystko jest dokładnie opisane w książce.

Irena Kwiatkowska będąc w lecznicy MSW doświadczyła śmierci klinicznej

Popularna polska aktorka w chwili śmierci miała 99 lat. Większość osób sądziła, że umarła ze starości - w rzeczywistości Irena Kwiatkowska mogła z powodzeniem świętować setne i kolejne urodziny, gdyby nie sepsa. To było drugie starcie z chorobą, które przegrała, nikt nie wiedział, że za pierwszym razem doszło do czegoś niewytłumaczalnego.

- Gdy z powodu kamicy trafia do lecznicy MSW, najpierw planowana jest operacja. Aktorka dostaje antybiotyki, ale jest bez apetytu, ma zator, traci przytomność. Wszyscy myślą, że to już koniec. Na drugi dzień wstaje wyprostowana, próbuje zapiąć sobie stanik i mówi do obecnej przy wszystkim bratanicy: "Krysiu, wyrzucają mnie stąd!". Wychodzi wtedy z Jabłońską na powietrze, siada na ławce, patrzy wysoko w niebo i mówi: "O Boże, jak to niebo jest wysoko!". – Powtórzyła to chyba z dziesięć razy... Organizm Ireny, choć wyczerpany i wyniszczony, jest wyjątkowo silny. Ma jeszcze siłę, by wyjść, by porozmawiać, nabrać oddechu w płuca, odmówić modlitwę. Przeżyje śmierć kliniczną, wróci do życia - można przeczytać w książce "Kwiatkowska. Żarty się skończyły".

Przykry koniec życia polskiej aktorki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Powyższe wydarzenia miały miejsce 8 lat przed jej śmiercią, w 2003 roku. W 2011 roku jej organizm opanowała śmiertelna sepsa i nie udało się jej uratować. Śmierć kliniczną przeżyła tylko raz i był to cud. Drugi w jej zwariowanym życiu już się nie przytrafił.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarna aktorka. Grała w największych produkcjach, zmarła niespodziewanie
2. Bus zderzył się z ciężarówką, druzgocąca liczba ofiar. TVP: nie żyją 22 osoby, posępne wieści z Egiptu

Aktorka odeszła w Domu Seniora w Skolimowie. Jej odejście tłumaczono dość neutralnie: "Była zmęczona chorobą, ale nie umarła chora, po prostu to wiek..." Prawda okazała się dramatycznie inna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  2. Nie żyje mężczyzna, który uratował życie młodym piłkarzom. Zmarł po długiej walce z chorobą
  3. Grabarz wykopał z grobu ciało 10-letniej Amelki. Powód przyprawia o ciarki, matka jest roztrzęsiona
  4. Pitbull zaatakował 4-latka na ulicy. Kamery uchwyciły rozpaczliwą walkę przechodnia i oburzającą reakcję opiekunki, tylko dla ludzi o nerwach ze stali
  5. Twój kot ma nadwagę? Natychmiast wprowadź dietę, jeśli nie schudnie może nawet umrzeć

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News