Legenda polskiego aktorstwa przeżyła własną śmierć. Przed odejściem ujawniła o czym rozmawiała z Bogiem

Legenda polskiego aktorstwa przeżyła własną śmierć. Przed odejściem ujawniła o czym rozmawiała z Bogiem Źródło: Screen / "Czterdziestolatek"

Irena Kwiatkowska zmarła w 2011 roku, ale tuż przed śmiercią wyjawiła fanom wielką tajemnicę. Aktorka opowiedziała o swojej śmierci klinicznej i rozmowie z Bogiem.

Irena Kwiatkowska zapisała się w pamięci polskich widzów takimi wybitnymi kreacjami, jak kobieta pracująca w "Czterdziestolatku" czy Zofia Jankowska w "Wojnie Domowej". Aktorka tuż przed śmiercią podzieliła się z fanami niezwykłym doświadczeniem. Kobieta przeżyła własną śmierć.

Irena Kwiatkowska przeżyła śmierć kliniczną

Słynna aktorka pracowała intensywnie przez całe życie, pozwoliła sobie na odpoczynek dopiero, gdy skończyła 90 lat. Wtedy również zaczęły się jej problemy zdrowotne. W czasie jednej z wizyt w szpitalu kobieta doznała zatoru i straciła przytomność. Lekarze nie mogli uwierzyć, kiedy kobieta ponownie otworzyła oczy - byli przekonani, że odeszła na zawsze. Okazało się, że aktorka przeżyła śmierć kliniczną.

Swoją opowieścią o niezwykłym przeżyciu podzieliła się z fanami na łamach książki "Kwiatkowska. Żarty się skończyły", napisanej przez dziennikarza i publicystę, Marcina Wilka. 

- Organizm Ireny, choć wyczerpany i wyniszczony, jest wyjątkowo silny. Ma jeszcze siłę, by nabrać oddechu w płuca, odmówić modlitwę. Przeżyje śmierć kliniczną, wróci do życia... - napisał o śmierci klinicznej Ireny Kwiatkowskiej Marcin Wilk.

Irena Kwiatkowska wyznała, o czym rozmawiała z Bogiem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kwiatkowska wyznała, że w czasie krótkiej utraty przytomności trafiła do nieba, nie chciała tam jednak zostawać. Poprosiła Boga, by dał jej jeszcze chwilę i pozwolił na powrót do żywych. Niedługo później odzyskała świadomość.

Dzisiaj grzeje: 1. Ewa Sałacka zmarła tragicznie, osierociła 12-letnią córkę. Latami opłakiwała mamę, dziś to dorosła, piękna kobieta
2. Świat polskiego filmu w żałobie. Nie żyje wybitna artystka, ogromna strata

W ostatnich latach życia mieszkała w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Jej 99. urodziny świętowała ponad setka gości. Aktorka żartowała wtedy, że skoro już raz wróciła ze świata umarłych, to jest nie do zdarcia. Niestety zmarła kilka miesięcy później. W jednym z wywiadów wyznała, że znalazła sposób na długie życie w dobrej kondycji. Pogoda ducha, optymizm i życzliwość dla ludzi pozwoliły jej przeżyć wiele lat w zdrowiu i spokoju ducha. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policjanci ostrzegają. Tak się może skończyć zła pozycja podczas jazdy samochodem
  2. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
  3. Życie malutkiego wcześniaka zawisło na włosku. Lekarz włożył go do plastikowej reklamówki, powód poraża
  4. Co się z nim stało? Boczek z Kiepskich drastycznie się zmienił, nie przypomina samego siebie
  5. Widok tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Tragiczne zdjęcia Królowej życia w sieci, ogromne cierpienie

źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News