Irenę Kwiatkowską pokochaliśmy za kultowe seriale. Tak dziś, we Wszystkich Świętych, wygląda jej grób

Irenę Kwiatkowską pokochaliśmy za kultowe seriale. Tak dziś, we Wszystkich Świętych, wygląda jej grób Źródło: .

Irena Kwiatkowska na ekranie wypowiedziała słynne zdanie, która na zawsze zostanie zapamiętane w historii polskiego serialu. Gwiazda wielu słynnych produkcji zmarła w 2011 roku. Tak 1 listopada wygląda jej grób.

Irena Kwiatkowska zaliczyła w swojej karierze wiele popularnych seriali. Największą sławę przyniosła jej prawdopodobnie rola w kultowym "Czterdziestolatku", gdzie grała "kobietę pracującą", która jak sama twierdzi, "żadnej pracy się nie boi".

Słynna Irena Kwiatkowska zmarła 8 lat temu

Irena Kwiatkowska, wcielając się w kobietę pracującą, pojawiała się praktycznie w każdym odcinku serialu. W zależności od fabuły danego odcinka wcielała się w różne role zawodowe, za każdym razem dzieląc się z bohaterami zdaniem o tym, że żadnej pracy się nie boi. Jej postać, która miała nawiązywać do socjalistycznego "kobiety na traktory", szybko stała się ulubienicą widzów, którzy chętnie dopatrywali się krytyki ówczesnego ustroju w dziełach kultury.

Jednak "Czterdziestolatek" nie jest jedynym hitowym serialem, w którym grała Irena Kwiatkowska. Zaliczyła również rolę w "Wojnie domowej" i kultowych "Zmiennikach". Na początku XXI wieku grała także w kilku odcinkach "Graczyków", a w 2009 roku zaliczyła ostatnią rolę serialową w "Niani", w której główną rolę grała Agnieszka Dygant.

Tak wygląda grób Kobiety pracującej z kultowego Czterdziestolatka

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Irena Kwiatkowska zmarła w 2011 roku w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Jej pogrzeb odbył się w bazylice św. Krzyża w Warszawie. W trakcie ceremonii odczytano list, który napisał sam kardynał Kazimierz Nycz, a przemówienie wygłaszał ówczesny minister kultury, Bogdan Zdrojewski.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Był wielkim gwiazdorem seriali Polsatu, Marka Perepeczko kochały miliony. Dzisiaj jego grób wygląda tak, że trudno powstrzymać łzy

Aktorkę pochowano na cmentarzu powązkowskim u boku swojego męża. Trzeba przyznać, że pomnik jest godny słynnej aktorki. Misternie rzeźbiona płyta ma w lewym górnym rogu portret Ireny Kwiatkowskiej z czasów jej młodości. Na dole znajduje się również podpis "aktorka komediowa stulecia". Na jej mogile leży mnóstwo zniczy, składanych zarówno przez rodzinę, jak i fanów, którzy pokochali Kwiatkowską za fantastyczną rolę w Czterdziestolatku.

fot. newspix

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mogą ZABRAĆ ci miejsce pochówku bliskiej osoby. Aby temu zapobiec, musisz pamiętać o jednym
  2. Na weselu sześciu policjantów otoczyło nagle pana młodego. Goście nie mogli uwierzyć w to, co się stało później
  3. Mamy zdjęcia grobu Kory w Święto Zmarłych. Widok zapiera dech
  4. Odwiedziliśmy dzisiaj grób Zbigniewa Wodeckiego. Widok, którego nie da się zapomnieć
  5. Byliśmy dzisiaj na grobie Pawła Adamowicza. Widok jest po prostu smutny, mamy zdjęcia

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł