Słuch o Irenie Karel nagle zaginął. Wiemy, co się z nią działo

Słuch o Irenie Karel nagle zaginął. Wiemy, co się z nią działo Źródło: Flikr.com Fryta 73 Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

Irena Karel nazywana była polską Brigitte Bardot oraz "słoneczkiem PRL-u". Kariera pięknej aktorki rozwijała się w błyskawicznym tempie, jednak rodzinna tragedia przerwała dobrą passę. O aktorce głośno zrobiło się dopiero wiele lat później, na jaw wyszła prawda o jej życiu w ukryciu.

Irena Karel szybko podbiła serca polskich widzów swoim niezwykłym talentem oraz wyjątkową urodą. Piękna blondynka nazywana była polską Brigitte Bardot, a krytycy filmowi wieszczyli jej oszałamiającą karierę. Dobrą passę aktorki przerwała jednak osobista tragedia. To był dla niej ogromny cios, który wpłynął na całe jej życie.

Irena Karel była wielką gwiazdą PRL

Irena Karel, a właściwie Irena Kiziuk, przyszła na świat we Lwowie w 1943 roku, jednak szybko przeniosła się do Warszawy. W 1964 roku skończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, jednak nie chciała ograniczać swojej kariery tylko do teatru. Mając 21 lat, zadebiutowała niewielką rolą w melodramacie "Pingwin" i szybko została dostrzeżona przez krytyków filmowych. Choć najczęściej pojawiała się w rolach drugoplanowych, widzowie szybko polubili piękną i zdolną aktorkę, a jej kariera nabierała tempa.

Wyjątkowo urodziwa blondynka rozkochiwała w sobie nie tylko widzów, ale również kolegów z branży. Irena Karel była ponoć obiektem westchnień m.in. Andrzeja Łapickiego i Tadeusza Rossa, jednak wybrankiem jej serca został operator filmowy Zygmunt Samosiuk, którego poślubiła w 1974 roku.

Irena Karel straciła męża zaledwie po 9 latach małżeństwa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety, szczęście małżeństwa nie trwało długo. Zygmunt Samosiuk zmarł zaledwie 9 lat po ślubie z Ireną Karel. Według równych źródeł, aktorka dużo podróżowała i nie była w stanie czuwać przy umierającym ukochanym. Jego przedwczesne odejście było dla niej ogromnym ciosem, artystka wycofała się z życia publicznego, zaszyła się w domu i poświęciła opiece nad swoją chorą mamą. Przestała zabiegać o role filmowe i coraz rzadziej pojawiała się na ekranach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomość o śmierci spadła jak grom, wielka rozpacz. Niestety, nie żyje Kazimierz Pająk

2. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje Kazimierz Pająk

O aktorce zrobiło się głośno ponownie w 2011 roku, kiedy na jaw wyszło, że odziedziczyła ogromny majątek po swojej rodzinie. W skład spadku wchodzić miały m.in. wartościowe tereny w Warszawie, podobno wyceniane łącznie na siedmiocyfrową kwotę. Aktorka wciąż jednak pozostaje na uboczu i rzadko angażuje się w nowe projekty filmowe. Ostatnio widzowie mogli zobaczyć ją w filmie "Róża" Wojciecha Smarzowskiego z 2011 roku, w którym zagrała rozstrzeliwaną kobietę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera podczas fety mistrzowskiej Legii Warszawa. Nagle rozległy się ogłuszające gwizdy
  2. Luksus - mało powiedziane. Perfekcyjna kuchnia Małgorzaty Rozenek zwala z nóg, gwiazda zadbała o każdy szczegół
  3. Burza w sieci. Robert Lewandowski pokazał zdjęcie żony, fani od razu zauważyli kompromitujący szczegół
  4. Wydało się, jaki prezent ślubny Kaczyński dał Kurskiemu. Kto by pomyślał
  5. Dopiero po śmierci wyszło na jaw, jak żyła Elżbieta Czyżewska. Bliska osoba zdradziła porażającą prawdę
  6. Kobieta poszła na kontrolę do ginekologa. W pewnym momencie lekarz przerwał badanie i natychmiast wezwał policję

Źródło: Plejada

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News