W Irenie Jarockiej kochały się miliony Polaków. Na widok jej grobu można się popłakać

W Irenie Jarockiej kochały się miliony Polaków. Na widok jej grobu można się popłakać Źródło: Screen/Youtube/Anna Anna

Irena Jarocka była wielką diwą polskiej sceny artystycznej. Miliony Polaków było oczarowanych jej niezwykłym talentem i wyjątkową urodą. Piosenkarka zmarła 21 stycznia 2012 roku w Warszawie. Na widok jej grobu łzy same cisną się do oczu.

Irena Jarocka odniosła swój pierwszy sukces na festiwalu w Sopocie w 1968 roku. Swoim wykonaniem piosenki "Gondolierzy znad Wisły" oczarowała publiczność i dyrektora PAGART-u. Piosenkarka miała tysiące fanów, którzy kochali ją nie tylko za jej utwory, ale także za wyjątkową urodę. Artystka zmarła w 2012 roku po długiej walce z ciężką chorobą. 

Irena Jarocka nie miała łatwego dzieciństwa

Irena Jarocka urodziła się niedługo po zakończeniu II Wojny Światowej. Niestety w domu panowała bieda i piosenkarka nawet po osiągnięciu kariery zawsze obawiała się powrotu do ubóstwa. 

- Mama nie pracowała, bo opiekowała się nami, tj. czwórką dzieci. Pracował więc tylko ojciec, był szewcem ortopedą. Niestety, miał problemy z alkoholem. Pił, bo mówił, że aby cokolwiek załatwić, trzeba się napić z kolegami. Pamiętam, rodzice wysyłali nas czasami do sąsiadów po pożyczkę. Na nasz widok drzwi nieraz się zamykały. To było takie poniżające. Do dziś to pamiętam, do dziś boję się biedy - mówiła piosenkarka w rozmowie z "Super Expressem". 

Mama Ireny Jarockiej odkryła jej muzyczny talent 

Talent Ireny Jarockiej jako pierwsza zauważyła jej mama, która zaprowadziła córkę do chóru Katedry Oliwskiej i do prof. Haliny Mickiewiczówny. Kobieta pomogła młodej Jarockiej dostać się na wydział wokalny w szkole muzycznej w Gdańsku. Jednak po występie w Sopocie w 1968 roku usłyszała o piosenkarce nie tylko Polska, ale także cały świat. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wokalistka wyjechała na stypendium do Paryża, jednak nie wszystko szło po jej myśli. Jarocka często chorowała, brała leki psychotropowe, a nawet próbowała popełnić samobójstwo. Gdy wróciła do kraju, podbiła serca Polaków piosenką "Wymyśliłam cię". Urodziła córką Monikę i spełniła swoje marzenie o prawdziwym domu. Podróżowała po świecie i tworzyła niezapomniane utwory. 

Dzisiaj grzeje: 1. Bogumiła Wander przyznała, że mąż woził ją na spotkania z kochankiem. Ten romans wstrząsnął całą telewizją
2. Skandal rozrywa rodzinę królewską. Szykuje się rozwód, na okładki trafiło zdjęcie księcia całującego się z mężczyzną

Irena Jarocka zmarła 21 stycznia 2012 roku  po walce z nowotworem złośliwym - glejakiem mózgu. Piosenkarka odeszła w jednym z warszawskich szpitali, otoczona najbliższą rodziną. Artystka została pochowana w katakumbach Starych Powązek 27 stycznia 2012 roku. Na grobie wokalistki widnieje jej piękne zdjęcie, a także napis "śpiewając miłuję". Ten widok sprawia, że łzy aż same cisną się do oczu. 

źródło: Wikipedia

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miliony Polaków dostanie PODWYŻKĘ. Dokładnie przyjrzyj się następnej wypłacie
  2. Mąż oznajmił jej po 15 latach, że odchodzi. Gdy podał powód, natychmiast pobiegła do księdza
  3. Córka wysłała SMS na numer zmarłego taty. Po chwili dostała rozdzierającą serce odpowiedź i nie mogła przestać płakać
  4. Jej tata umarł rok wcześniej. Tuż przed ślubem przy grobie zobaczyła rozdzierające serce sceny
  5. Tata zamknął się w pokoju hotelowym z kilkumiesięczną córką. Słychać było tylko przeraźliwy krzyk

źródło: Super Express

Następny artykuł